Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Novák dostal k sebe do košického útoku Slovinca Redžiča

Slovinec Redžič. K zakončeniu sa dostával poskromne. (Autor: Peter Čontoš)
Sportnet|Publikované 14. júl 2014 o 22:00

Futbalistom MFK Košice chýbali v úvodnom zápase Fortuna ligy s Banskou Bystricou na tri body góly.

Aj keď futbalistom MFK Košice chýbali v úvodnom zápase Fortuna ligy s Banskou Bystricou na tri body góly, z hľadiska perspektívy to nemusí byť s ich ofenzívou až také tragické, ako bolo v závere prípravného obdobia, keď sa žlto–modrí handrkovali s Prešovom o Nováka, Haskič s Diabym boli na maródke a Škutka nebol ani v pláne...

KOŠICE. V zostave Košičanov na ligovú ouvertúru s Banskou Bystricou pútal najväčšiu pozornosť útočný tandem Ján Novák – Ajdin Redžič.

Najmä nový Slovinec, lebo „starý“ Novák nemohol ničím prekvapiť. A aj keď sa ani jeden z nich v úvodnom ligovom kole gólovo nepresadil, takéto zloženie útoku sa nám celkom pozdávalo.

Redžičova snaha bola veľmi sympatická, i preto, že sa poctivo zapájal aj do iných, prospešnejších činností ako je pasívne čakanie na prihrávku do streleckej pozície. A zdá sa, že Novák s Redžičom si celkom dobre sadli aj mentálne.

„Ajdin už niečo rozumie, ale so Srbmi či Slovincami sa dá rozprávať, či nie?“ pousmial sa Redžičov partner v útoku MFK Ján Novák.

„Môžem povedať, že sa mi s ním hralo dobre, hoci sme nastúpili spolu v prvom majstrovskom zápase. Myslím si, že nebol žiaden problém, ani komunikačný, ani v tom, že by sme si nevedeli nahrať.“

Bol by to iný zápas

Problém bol inde, najmä v prvej tretine zápasu. Keby Košičania dali vtedy aspoň dva góly, mohlo byť po ňom...

„Určite, tréner nás upozorňoval, že to bude ťažký zápas, lebo Bystrica bude dobre brániť. Škoda toho prvého polčasu, lebo do šance či k strele sme sa vedeli dostať, a bolo ich tam dosť. Aj ja som mal jednu, ale škoda, že som netrafil prázdnu bránu. No trošku neskoro som zbadal, že brankár vybehol proti mne. Sústredil som sa na loptu, ale keď som si ju pichol okolo neho, už som bol trošku v uhle i dosť ďaleko od brány. Ale nevyhováram sa, lebo z takých príležitostí a za stavu 0:0 musím dať gól. Keby sme tie šance dali, tak by bol iný zápas. No góly sme dostali my, v rozpätí dvoch minút. V šatni sme si povedali, že s tým zápasom ešte chceme niečo urobiť, aj sme dali rýchlo kontaktný gól, ale žiaľ, nepodarilo sa nám streliť ešte druhý, aspoň na remízu.“

Z mokrej trávy sa dalo vyťažiť viac, lebo pre brankára je nevyspytateľná. „Cez polčas sme si povedali, že treba strieľať, že terén je mokrý, že pred brankárom má lopta sklz, ale po prestávke bolo striel už menej, nevyužili sme to,“ priznáva Ján Novák.

Verí, že nebude problém

Vo štvrtok proti Libercu budú šance vzácnosťou, a každé „zahodenie“ sa môže kruto vypomstiť. Z tohto pohľadu treba na Bystricu rýchlo zabudnúť.

„Určite, teraz sa už musíme sústrediť iba na Liberec. Ale treba si ešte rozobrať zápas s Bystricou, čo bolo zle, až potom ho pustiť z hlavy. Inak s tým zápasom už nič nenarobíme. Verím, že na súboj s Libercom budeme dobre pripravení po všetkých stránkach. Teraz máme trošku nahustený program, ale máme široký káder, takže dúfam, že ani s tým nebude problém,“ verí Ján Novák, že zakopnutie s Banskou Bystricou nepoznačí mužstvo psychicky.