Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Novák Diabymu nezazlieva, že mu kafre do remesla

Košickí strelci. Takto sa Ján Novák radoval z gólu proti Myjave, a vtedy mu Oumar Diaby (za ním) tú radosť trochu závidel... (Autor: Judita Čermáková)
Sportnet|Publikované 21. mar 2014 o 23:00

Stačili tri jarné duely a futbalisti MFK poskočili z deviatej na piatu priečku.

Ej veru, pekný je pohľad na corgoňligovú tabuľku košickými očami. Po 23. kole môže byť ešte lepšie, to keď si dnes Košičania zgustnú doma na ďalšom súperovi (o 13.30 h hrajú so Zlatými Moravcami) a Žilinčania náhodou „vybielia“ ružomberskú celulózku...

KOŠICE. Ale špekulácie nechajme bokom, lebo tie škodia veci, a bavme sa futbalom. Aj dnes, tak ako pred týždňom so Žilinou, by mohol byť v Čermeli dobrý zápas. Košičania sú vo švungu a Zlatomoravčania plní síl, pretože v minulom kole oddychovali, vďaka „chorej“ Myjave (ich zápas bol preložený na 1. apríla pre virózu štrnástich hráčov Myjavy).

Jesenný výsledok by brali

Košičania tento ročník ligy so Zlatými Moravcami doma otvárali, a výsledok 2:0 z 13. júla 2013 by nebol na zahodenie ani 22. marca 2014.

„Určite nie, 2:0 z prvého kola sezóny by sme brali aj dnes,“ vraví útočník s modrou 37-kou na žltom drese Ján Novák.

„Ale každý zápas je iný, každý sa začína za stavu 0:0, a ťažko predpokladať, či sa ten jesenný výsledok môže zopakovať. My musíme byť na Zlaté Moravce stopercentne pripravení, keď chceme zabodovať naplno, a budeme spokojní s hocijakým výsledkom, keď nám prinesie víťazstvo. Urobíme všetko preto, aby aj tentoraz zostali body doma.“

Bez gólov to nepôjde, a aj „Jany“ Novák si uvedomuje, že tri presné rany v sezóne sú na strelca jeho kalibru trochu málo. „Samozrejme, prial by som si, aby tých gólov bolo oveľa viac, ale keď sú výsledky, tak je úplne jedno, kto ich dáva, podstatné je, že vyhrávame.“

Košický kanonier vraj vôbec nezazlieva Oumarovi Diabymu, že mu začína kafrať do remesla. „Prečo by som mal? Práve naopak, som rád, že mu to začalo sypať. Vôbec to neberiem tak, že mu to ide momentálne lepšie ako mne. Ako vravím, je úplne jedno, kto v zápase skóruje, hlavné je, aby sme vyhrávali.“

Gólov dáva Ján Novák síce menej, ako sme boli zvyknutí, ale iskra bojovníka v ňom nezhasla. No potýčka so Žilinčanmi v závere minulého zápasu vraj vôbec nevyplývala z frustrácie, že ho trochu obchádza strelecké šťastie.

„Vôbec nie, iba bola trochu horúca hlava, ale už dávno vychladla. Nebolo to nič vážne.“ A vážne ešte nemusí brať ani žltú kartu, ktorú za „prekáračku“ s Viktorom Pečovským dostal od rozhodcu Kráľoviča. „Lebo je, tuším, ešte len druhá,“ vraví košický „slušniak“. „No, snažím sa...“ zasmial sa Ján Novák nad takýmto prívlastkom.

Stále je čo vylepšovať

Gólov z jeho útočníckeho repertoára trochu ubudlo (i keď dva z tých troch dal v posledných štyroch zápasoch), ale futbal ho stále veľmi baví, a náladu mu vylepšuje aj pohľad na ligovú tabuľku.

„Určite sme nečakali, že po troch jarných zápasoch pôjdeme tak vysoko, z deviatej až na piatu priečku, a myslím si, že to od nás nečakal nikto. Veľmi radi by sme takto pokračovali aj ďalej, radi by sme ešte o niečo vylepšili svoje postavenie v ligovej tabuľke, lebo stále je čo vylepšovať. No k tomu potrebujeme aj podporu divákov. Futbal sa hrá pre nich, a keď je ešte také krásne počasie ako teraz, mohlo by ich prísť na štadión čo najviac, aby nám pomohli,“ prial by si plnší štadión bývalý slovenský reprezentant.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.