Sobota, 27. február, 2021Meniny má Alexander

Nováčikovia o tretie miesto

Sportnet|Publikované 26. máj 2012 o 00:00

Aktuálny pohľad na tabuľku IV. ligy (skupina Sever) vraví, že o pomyselnú tretiu priečku zvedú boj pravdepodobne až štyria.

JASENOV. Dnes ešte drží bronzový stupienok Plavnica o skóre pred Jasenovom, oba celky si však zajtra zmerajú sily.

Súboj nováčikov sa udeje pod Jasenovským hradom. Domáci vstúpili do odvetnej časti priam impozantne, víťaznou sériou, v ostatnom čase troch týždňov však na trojbodový zápas čakajú.

Domácu remízu s Hanušovcami (1:1) obklopujú prehry v Dlhom Klčove (0:1) a naposledy vo Finticiach dokonca až 0:6.

„Sme tri zápasy bez výhry, chceme túto čiernu pasáž pretrhnúť, vyhrať,“ komentoval situáciu stroho Peter Vasiľ, ktorý sa na trávnik (odpustením trestu DK VsFZ) vracia po dvojtýždňovej odmlke

. „Je to štvrtoligový šláger víkendu. Opäť mám možnosť hrať, chcem si zápas riadne užiť. Naším cieľom je získať tretie miesto, keďže od súpera nás delí iba skóre, treba vyhrať,“ podotkol jasenovský stredopoliar.

Dvojica Peter Vasiľ a Branislav Firkaľ ostatné dve stretnutia nútene pauzovala kvôli trestu, pridali sa k tomu aj zranenia, choroby ďalších a vzišiel z toho „nabalený“ poltucet.

„Naposledy sme hrali v riadne oklieštenom, omladenom stave. Už zajtra to bude lepšie, klasická zostava sezóny sa opäť vracia. S blížiacim sa záverom sezóny možno dochádza aj kondičná „para“, no musíme sa prekonať,“ mienil 25-ročný futbalista.

V jeseni výsledok Plavnica - Jasenov 0:2 prekvapil všetkých, veď domáci vtedy boli lídrom. Majú teda Jasenovčanom čo vracať.

„Predpokladám otvorený, ofenzívny futbal, súper má však kvalitnú aj defenzívu, keďže inkasoval zatiaľ najmenej gólov. Nám však velí domáce prostredie uspieť, ako som už spomínal, výhrou chceme preťať smolnú sériu,“ dodal Peter Vasiľ.

Súvisiace články