Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Nováčikovia cieľ splnili, v súťaži sa udržali

Nacinovešťania sa v súťaži rýchlo udomácnili. Nováčik obsadil konečnú ôsmu priečku. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 26. jún 2012 o 22:00

Plechotice zažehnali existenčné problémy a v piatej lige budú pôsobiť aj o rok. Nacina Ves sa umiestnila na 8. priečke a zaujala dvojciferným víťazstvom.PLECHOTICE/NACINA VES. Včera sme zhodnotili uplynulý ročník V. ligy zemplínskej s trénermi Palína a Petroviec nad Laborcom, dnes zhrnieme sezónu 2011/12 s lodivodmi dvoch nováčikov – Plechotíc a Nacinej Vsi.

TJ Družstevník Plechotice

Tím z Trebišovského okresu sa do piatej ligy dostal až na poslednú chvíľu, takže aj preto sa od neho nedali očakávať zázraky. Keď sa k tomu pridali aj finančné problémy, výsledkom bolo predposledné 13. miesto so ziskom 20 bodov.

„Mužstvo sa skladalo za pochodu, viacerí hráči k nám pribudli až počas sezóny. V novembri odstúpil prezident klubu a dlho sme nevedeli, či vôbec do jarných bojov zasiahneme. Nakoniec sme súťaž dohrali,“ povedal na úvod hrajúci kormidelník celku Jozef Podracký.

„Od úvodu ročníka bola naším cieľom záchrana. Môžem vysloviť s našou hrou v jari spokojnosť, strelecky sme sa však trápili. Najlepšie to nebolo ani po kondičnej stránke, keďže sme kvôli spomínaným problémom zimnú prípravu neabsolvovali,“ tvrdil J. Podracký, podľa ktorého bolo v silách mužstva získať viac bodov ako 20.

„Jednoznačne, niektoré zápasy sme si doslova prehrali sami. Chceli sme získať aspoň o tri body viac, tento cieľ sme teda nesplnili.“

Plechotice sa počas celého ročníka borili aj so zraneniami, pravidelne im chýbali 3-4 hráči. Medzi opory tímu patrili brankár Jakuboc a hráči Majerčák, Sokol či Podracký.

„Prípravu na novú sezónu štartujeme už tento piatok a obzeráme sa po nových hráčoch, pretože niektorí hlásia odchod. Radi by sme sa opäť udržali v súťaži,“ uzavrel hrajúci lodivod.

ŠK Nacina Ves

Ďalší nováčik súťaže si v piatoligovej spoločnosti počínal o poznanie lepšie ako Plechotice. Hráči Nacinej Vsi sa od úvodu sezóny pohybovali v pokojnom strede tabuľky a nakoniec obsadili konečné 8. miesto so ziskom 37 bodov.

„Cieľ sme splnili, preto môžem s ročníkom vysloviť spokojnosť. V niektorých zápasoch sme hrali lepšie, v iných zase horšie. Nebyť pár zaváhaní, mohli sme skončiť aj šiesti. Mrzí nás domáci duel s Čičarovcami, ktorý sme prehrali 0:3, hoci sme boli lepším tímom,“ skonštatoval tréner ŠK Vojtech Bursík.

„Chlapci si museli zvyknúť na piatu ligu, v ktorej sa hrá inak ako v prvej triede.“

Nováčikovi sa podarilo v jednom zápolení zvíťaziť aj dvojciferným rozdielom, vypadávajúce Dvorianky vyprášil 10:0. Kormidelník celku sa mohol počas sezóny spoľahnúť na streleckú mušku Patrika Halušku, ktorý zaznamenal 17 gólov.

„Na svojom konte mohol mať aj oveľa viac gólov, nebyť množstva zahodených šancí. Oporou mužstva bol aj gólman Michal Liška aj kapitán Jozef Vaľko. Na nich sme sa mohli spoľahnúť,“ uviedol V. Bursík.

S tímom začína letnú prípravu 5. júla. „Chceme sa posilniť v zálohe aj útoku. Cieľom bude skončiť do 7. miesta.“

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.