Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Nováčika z Prievidze prešovskí volejbalisti nepodceňujú

Naposledy vyhrali vonku. Zo zápasu Nitra – Prešov. (Autor: Dušan Tarko)
Michal Frank|Publikované 30. okt 2013 o 23:00

Ambiciózny tím z Prievidze privítajú v sobotu na svojej palubovke volejbalisti VK Mirad PU Prešov.

Posilnilo ich hladké víťazstvo v Nitre.

PREŠOV. V piatom kole extraligy sa volejbalisti VK Mirad PU Prešov presadili na pôde dovtedy neporazeného celku VK Ekonóm SPU Nitra, ktorý neuhral ani jeden set.

Prešovčanom išla obávaná prihrávka, od ktorej sa odvíjal útok. Nesklamali ani na podaní a zaslúžene sa tešili zo zisku troch bodov, ktoré ich radia medzi čelné tímy tabuľky.

Nabudení dôležitým víťazstvom očakávajú Prešovčania v sobotu o 18. hod. v športovej hale Prešovskej univerzity súpera z Prievidze. Tento celok je nováčikom, má však vysoké ambície. Pred minulým kolom ho navyše posilnil kapitán venezuelskej reprezentácie Kervin Pineura, ktorý prišiel z talianskej série A2.

Očakáva nervozitu

„Touto posilou výrazne stúpla útočná potencia súperovho družstva,“ varuje tréner VK Mirad PU Ľuboslav Šalata a pokračuje: „Preto bude nutné rozložiť pozornosť pri bránení na viacerých hráčov. Nielen na najviac bodujúceho hráča súťaže Hrušíka a dobre hrajúceho Povrazníka. Chceme potvrdiť posledné výsledky, dobrú hru z minulých stretnutí a v domácom prostredí tohto progresívneho nováčika zdolať. Vieme o silných, ale i o slabších herných stránkach Prievidze. Tieto poznatky z videa a štatistík sa budeme snažiť v tréningu, ale najmä zápase využiť v náš prospech.“

Prievidza má dostatok hráčov so skúsenosťami z extraligy, prešovský lodivod očakáva nervózne stretnutie. Svojim zverencom však dôveruje. „Treba sa presadiť osvedčenými zbraňami z posledných zápasov, a to nátlakovým servisom a kvalitnou obranou na sieti,“ dodáva Šalata.

Autor: Michal Frank

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.