Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Nováčik zo Svitu na jeseň príjemne šokoval

Sportnet|Publikované 28. nov 2007 o 23:00

SVIT. Futbalisti FK Svit vstúpili do sezóny 2007/2008 ako nováčik V. ligy skupiny S-Z. Zverenci trénera Milana Krišandu si v prvej polovici súťaže

počínali nad očakávania a po jeseni im patrí s výrazným náskokom vedúca priečka tabuľky. S kormidelníkom Podtatrancov sme zhodnotili jesennú časť súťaže.

Ako nováčik súťaže ste po jesennej časti suverénne na čele tabuľky. Ako ste spokojný s týmto vynikajúcim umiestnením mužstva?

"Som veľmi spokojný. Pred súťažou nikto nepredpokladal, že z 15 zápasov 13 vyhráme a získame tak osembodový náskok. Aj oba prehraté zápasy v Kendiciach a v Šibe sa pre nás vyvíjali veľmi dobre, no nepremenené šance nás stáli body. Na druhej strane však treba priznať, že v niektorých zápasoch sme tri body získali aj s dávkou športového šťastia."

Čo vás v prvej polovici súťaže najviac potešilo a čo naopak sklamalo?

"Najviac ma potešilo, že náš klub začal pracovať na úrovni, ktorá zodpovedá tradíciám svitského futbalu. Je to zásluha sponzorov a nového vedenia klubu. Som rád, že celé mužstvo aj realizačný tím vytvorili v jesennej časti veľmi dobrý kolektív. A to bol základ k dobrým výkonom celého mužstva. Sklamali ma najmä hracie plochy, na ktorých sme vonku hrali. Na nich hráči len ťažko môžu ukázať niečo zo svojho umenia."

Splnilo mužstvo všetky vaše predsezónne očakávania a požiadavky?

"Splnilo, ale samozrejme nie všetky. Dosť pomaly sme sa rozbiehali. Body sme síce získali, ale herne to nebolo ono. V druhej časti jesene sme však už hrali veľmi dobre."

Hodnotíte lepšie vaše vystúpenia na domácom ihrisku alebo stretnutia vonku?

"Samozrejme, vystúpenia doma. Máme výbornú hraciu plochu a tá je prvým predpokladom pekného kombinačného futbalu. Ten nášmu mužstvu sedí určite viac ako boj na menších a hrboľatých ihriskách."

Čaká vás zimná príprava. Na čo sa v nej zameriate?

"V januári najprv začneme v telocvični, v ďalších dvoch mesiacoch už aj vonku. Verím, že sa pripravíme dobre. Naši chlapci sú pracovne dosť zaneprázdnení, prípravu musíme tomu prispôsobiť."

Očakávate počas zimnej prestávky výrazný pohyb v kádri? Plánujete mužstvo nejako doplniť?

"Odídu maximálne traja až štyria hráči. Mužstvo chceme doplniť, chýba nám najmä druhý brankár."

S akými cieľmi vstúpite do odvetnej jarnej časti a čo v nej chcete dosiahnuť?

"Chceme hrať naďalej pekný futbal a pritom bodovať. S takým náskokom o inom, ako o postupe do štvrtej ligy, neuvažujeme. Naše mužstvo je na V. ligu veľmi silné a na postup rozhodne má. Svit si vyššiu súťaž určite zaslúži."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.