Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Nováčik zo Starej Ľubovne nechce byť iba do počtu

Sportnet|Publikované 2. okt 2003 o 22:00

Stará Ľubovňa - K tradičnej dvojici východoslovenských zástupcov v najvyššej mužskej volejbalovej súťaži (Prešov, Humenné) pribudol v tomto roku

tretí do partie VK Mesta Pienstav Stará Ľubovňa. Je to historicky vôbec prvá účasť zástupcu zo Starej Ľubovne v najvyššej slovenskej kolektívnej súťaži. Príprava na premiérovú účasť volejbalistov spod Ľubovnianskeho hradu v elitnej spoločnosti však nebola bezproblémová, čo potvrdil aj manažér klubu Jozef Bulko. "Príprava v auguste začala dosť problematicky. Veľa chlapcov malo totiž pracovné alebo študijné povinnosti. Od septembra sme však už trénovali päťkrát do týždňa a vzhľadom na naše možnosti prebehla príprava podľa očakávaní a zabezpečená bola na veľmi dobrej úrovni," objasnil asistent trénera.

Staroľubovňania nemajú pred začiatkom súťaže veľké oči a ciele nováčika sú jednoznačné. "V spoločnosti najlepších deviatich mužstiev sa chceme zachrániť medzi elitou a naším cieľom je skončiť do ôsmeho miesta, ktoré by pre nás bolo úspechom." Káder sa v porovnaní s uplynulou sezónou príliš nezmenil. Odišiel Popradčan Michal Chmura, ktorému skončilo v klube hosťovanie a novou tvárou je Pavol Barlík z Trenčína. Podľa manažéra Starej Ľubovne však ešte káder plánujú doplniť. "Pracujeme v amatérskych podmienkach a káder je zložený z našich vlastných odchovancov. Vo vybavovaní však je príchod Dušana Müncnera, ktorým by sme chceli posilniť blok. Ide však o perspektívny príchod, ktorý by sa mohol uskutočniť až v druhej fáze súťaže, kedy sa bude hrať play-off," doplnil J. Bulko. Už dnes sa nováčik predstaví v Humennom a zajtra v ďalšom východoslovenskom derby na palubovke Prešova. "K súperom nepôjdeme v porazeneckej nálade a na nováčika chceme podať výkon, za ktorý by sme sa nemuseli hanbiť. Veľmi ťažké to bude najmä v Prešove, ktorý považujem za jedného z najväčších favoritov na celkové prvenstvo." Stará Ľubovňa je známa veľkým fanúšikovským zázemím, na ktoré sa budú spoliehať aj volejbalisti. "V prvom rade hráme pre našich divákov, ktorí nás určite podporia a verím, že hala bude vždy zaplnená do posledného miestečka. Ani na ihriskách súperov však nechceme byť iba do počtu," konštatoval J. Bulko. Sezónny rozpočet nám síce manažér VK Pienstav neprezradil, ale ako pre náš denník povedal, základnú časť už majú najmä zásluhou mesta Stará Ľubovňa vykrytú.

VK MESTA PIENSTAV STARÁ ĽUBOVŇA

Smeč: Ľudovít ŽILKA, Peter PČOLKA, Pavol BARLÍK, Milan HRIŇÁK ml., blok: Rastislav KRETT, Marek POLLÁK, Patrik HUDÁK, Róbert KEDA, univerzál: Rastislav STAŠÁK, Peter BORŠOVSKÝ, Martin BRAJERČÍK, nahrávka: Marek KSEŇÁK, Stanislav LAMPART, libero: Milan HRIŇÁK st., Rastislav TROŠČÁK. Tréner: Pavel VITKOVSKÝ, asistent trénera: Jozef BULKO, masér: Mário KIRKOV, prezident klubu: Miloslav RUNČÁK.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.