Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Nováčik z Veľkej Lomnice sa chce na jar zachrániť

Sportnet|Publikované 2. dec 2005 o 23:00

Veľká Lomnica - FK Veľká Lomnica sa po vydretom postupe z prvej triedy podtatranského regiónu stal nováčikom náročnej regionálnej súťaže V. ligy

skupiny severozápad. Zainteresovaní tohto klubu si plne uvedomovali jej nástrahy, s ktorými sa doposiaľ veľmi ťažko vysporiadali. O jednotlivých problémoch jesennej časti sme sa pozhovárali s trénerom mužstva seniorov Zoltánom Kubátom.

Po dramatickom postupe z okresnej súťaže v minulom ročníku ste sa stali nováčikom V. ligy skupiny S-Z, kde sa doposiaľ neustále pohybujete v pásme zostupu. V čom hľadáte najdôležitejšie problémy tejto nelichotivej skutočnosti?

Po postupe do tejto náročnej súťaže sa nám základný káder dosť značne oslabil, kedy viacero našich skúsených hráčov odišlo za prácou do zahraničia a poniektorí aj skončili s aktívnou činnosťou. Išlo celkovo o osem stabilných jednotlivcov, ktorých sme v rýchlom časovom období nedokázali vhodne nahradiť, aj keď k nám prišli dve posily na hosťovanie zo susednej Tatranskej Lomnice. Do mužstva pribudli taktiež aj poniektorí dorastenci, no pomerne omladený a ešte neskúsený káder veľmi ťažko zvládal náročnosť súbojov v tejto súťaži, čo napokon potvrdzuje aj spomínané nelichotivé umiestnenie v tabuľke.

Zo samotných výsledkov sme postrehli aj výrazne rozdiely v zisku bodov a počte inkasovaných gólov najmä na ihriskách súperov, kde ich padlo do vašej siete takmer dve tretiny z celkového počtu a vyšli ste bodovo s minimom. Z čoho to vyplývalo?

Rozdiely týchto ukazovateľov potvrdzuje už spomínaný vekovo mladý a neskúsený káder. I napriek tomu, že niektoré duely sme mali veľmi dobre rozohrané, z rôznych príčin sme nezvládli ich závery a vyšli bodovo naprázdno. Mrzí nás najmä stretnutie v Plavnici, kde sme si vytvorili už trojgólový náskok, o ktorý sme napokon nepochopiteľne prišli. V majstrovských súbojoch však mojim zverencom nemožno nič vyčítať, až na dva zápasy, v ktorých po hernej stránke zaostali za očakávaním (Šarišské Dravce, Hranovnica). V závere jesene ale siahli až na dno svojich síl, no doplatili na streleckú nemohúcnosť.

Splnili vaši zverenci dostatočne požiadavky a očakávania v tejto náročnej súťaži?

Keďže ide o káder, v ktorom viacero hráčov pôsobilo v minulosti iba v druhej triede okresnej súťaže, nemohli sme očakávať maximálne požadované ciele. Hráči mali navyše aj určité rezervy a máloktorí z nich mali skúsenosti s krajskou súťažou. Pevne verím, že v nastávajúcej zimnej prestávke tieto nedostatky odstránia a postupne získajú aj skúsenosti s touto súťažou.

Stojíte na prahu už spomínanej zimnej prípravy. Na ktoré činitele v nej budete klásť najväčší dôraz?

Počas prípravy sa samozrejme budeme najviac sústreďovať na kondičnú časť. Postupom bude ale taktiež veľmi dôležité prejsť aj na herné variácie a kolektív postupne dať dohromady, aby sa dostatočne stabilizoval. Očakávame aj opätovný návrat našich zverencov zo zahraničia, takže pevne verím, že po kvalitnej zimnej príprave sa v odvetnej časti odrazíme z pásma zostupu a zachránime pre našu obec určite pre mnohých túto zaujímavú súťaž.

Plánujete posilnenie kádra počas zimnej prestávky?

V súčasnej náročnej situácii a postavenia mužstva v tabuľke je nevyhnutné posilniť náš kolektív aspoň tromi kvalitnými hráčmi, ktorí majú skúsenosti aj z vyššej súťaže a disponujú lepšou výkonnosťou než na V. ligu. Ich pomoc by mala byť určite dôležitým krokom k záchrane v tejto súťaži. Potrebujeme najmä strelecky disponovaných hráčov, ktorí nám svojimi gólmi dokážu aj vyhrávať dôležité zápasy v odvetnej časti.

Ako hodnotíte súčasný vývoj futbalu pod Tatrami a v regionálnej súťaži, v ktorej momentálne pôsobíte?

V podtatranskom regióne je veľkým pozitívom skutočnosť, že futbal v meste Poprad sa postupne dostáva na požadovanú úroveň a mužstvá seniorov, ale aj nižších vekových kategórii dosahujú veľmi uspokojivé výsledky. Svojou výbornou prácou v tomto najpopulárnejšom kolektívnom športe sa prezentujú aj samotní funkcionári, ktorí dali dokopy veľmi kvalitný a skúsený káder, ktorý má perspektívu aj vo vyššej súťaži umiestniť sa na horných priečkach tabuľky. Osobne ma mrzí, že ich majstrovské stretnutia sa nehrávajú tak ako v minulosti v sobotu, kedy sa na nich zúčastnilo oveľa viac divákov, medzi ktorými nechýbali aj hráči a funkcionári z FK z okolia. Čo sa týka našej súťaže, ťažko mi je momentálne hodnotiť jej celkovú úroveň, pretože v nej pôsobíme iba pol roka ako nováčik. Myslím si však, že táto súťaž je rozdelená na tri herné skupiny čo sa týka kvality a výsledkov samotných mužstiev. Medzi najlepšie trio v nej momentálne patria kolektívy Ľubotíc, Solivaru a Raslavíc, medzi ktorými sa pravdepodobne rozhodne o postupujúcom do vyššej regionálnej súťaže.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.