Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Nováčik z Nálepkova nechce byť len do počtu

Nová súťaž, nová výzva. Po výbornej sezóne je šiestoligová súťaž pre nováčika z Nálepkova veľkou výzvou. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 18. júl 2013 o 22:00

Po krátkej odmlke sa do najkvalitnejšej ligovej súťaže na Spiši vracia Nálepkovo.NÁLEPKOVO. V dvoch kluboch na Spiši zavládla po skončení sezóny 2012/2013 veľká radosť – v Krompachoch a Nálepkove.

Obidva kluby budú od nového ročníka hrať vo vyššej ligovej súťaži. Nálepkovo už má skúseností z bývalej V. ligy JZ (teraz 6. ligy Podtatranskej).

S jedinou prehrou, výbornou bilanciou strelených a inkasovaných gólov suverénne postúpili z I. triedy Spišského oblastného futbalového zväzu do krajskej súťaže futbalisti Slovana Nálepkovo.

V tomto klube sa zišla naozaj skvelá partia futbalistov popretkávaná skúsenosťou starších hráčov (Jánoš, Opremčák, Viboh) a snaživými mladíkmi (Gálovcami, Ivančom, Pacákom, Baniakom a ďalšími mladými perspektívnymi hráčmi). To všetko pod taktovkou pozorného trénera Jaroslava Novotného.

„Už zápas proti Výberu SOFZ bol štartom letnej prípravy. Plus je v programe prípravný zápas s Rudňanmi a 20. júla štartujeme na dobre obsadenom turnaji v Mníšku nad Hnilcom. Ešte dolaďujeme prípravné stretnutia na prelome júla a augusta. Veľa času však nebude, lebo nový ročník štartuje v auguste. Z pohľadu všetkých musí byť príprava zodpovedná, lebo akékoľvek resty sa hneď odrazia na ihrisku v majstrákoch,“ uviedol nálepkovský kormidelník.

Odchádza asi len Viboh

V novej súťaži bude pre Nálepkovčanov najdôležitejšie, aby sa víťazná zostava a dobrá partia nerozbila.

Nálepkovskí mladíci upriamili na seba pozornosť aj z vyšších súťaží, no ako povedal tréner, k veľkým pohybom v jeho mužstve by nemalo počas leta dôjsť.

„Podstatnou zmenou v kádri bude odchod Viboha za pracovnými povinnosťami do zahraničia. Ťažko povedať v terajšej situácii, či si môžeme dovoliť nákup nejakých posíl. Už v najvyššej oblastnej súťaži sme mali ustálený káder a keď ten ostane pokope, môžeme v šiestej lige Podtatranskej hrať dôstojnú úlohu. Uvedomujeme si, že nová súťaž už bude o ničom inom, no ak budeme pokračovať vo výkonoch a hernom prejave z minulej sezóny, nemusí to byť zlé. Nechceme byť ako nováčik len do počtu, veď vždy keď postúpilo mužstvo z I. triedy SOFZ, patrilo v 6. lige Podtatranskej medzi prekvapenia,“ zdôraznil tréner Nálepkova Jaroslav Novotný.Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.