Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Nováčik z Mária Huty je objavom sezóny

Nováčik sa v novej súťaži nestratil. AŠK Mária Huta si za posledné roky vybudoval na Spiši dobré meno a rešpekt. (Autor: jope)
Sportnet|Publikované 28. máj 2013 o 22:00

Tretie miesto v novej súťaži je prekvapením. Dve kolá po sebe hrajú s najlepšími.GELNICA. K príjemným prekvapeniam súťažného ročníka 2012/2013 v podtatranskej šiestej lige patrí výkon nováčika z Amatérskeho športového klubu Mária Huta.

V sobotňajšom zápase 23. kola hostili doma tabuľkového suseda z Hrabušíc, ktorého zdolali 4:2.

Sezónu už môže nováčik z Mária Huty dohrávať vo veľkej pohode. Tretia priečka je však veľmi lákavá, navyše v dvoch kolách po sebe hostia druhého resp. prvé mužstvo tabuľky.

Hneď prvú previerku zvládli na výbornú, keď doma naplno bodovali proti Hrabušiciam. Vzhľadom na štatistiky, hlavne dve červené karty, to muselo byť veľmi rušné stretnutie.

„Rušné bolo, ale hlavne kvalitné. Červené karty boli hlavne za protesty a verdikty voči rozhodcom. Dičák videl druhú žltú za protesty a nasledovala červená. Jeho spoluhráč tiež už mal žltú kartu a za hodenie lopty do nášho hráča po odpískaní videl tiež druhú žltú a po nej červenú. Hostia z Hrabušíc sa predstavili ako vysoko technicky vybavené mužstvo. Hlavne ich môžu mrzieť nevyužité gólové príležitosti. Ich technickú hru sme eliminovali a darilo sa nám v koncovke. Z celkového pohľadu to bolo veľmi kvalitné šiestoligové derby,“ vrátil sa k víťazstvu nad Hrabušicami šéf AŠK Mária Huta Ľuboš Marcinko.

Tretia priečka teší

Amatérsky športový klub v Mária Hute patrí medzi najmladšie kluby na Spiši. Začínali od najnižšej súťaže.

Prebojovali sa do krajskej šiestoligovej partie, kde sa hneď v prvej sezóne úspešne etablovali. Najlepšie o tom svedčí tretia priečka a v nedeľu hrajú u lídra tabuľky.

„Samozrejme, že súčasné tabuľkové postavenie nás teší. Po nie najlepšej zimnej príprave prišli dobré výsledky. Naším hlavným cieľom bolo, aby sa nezopakoval osud nováčika z Kluknavy, ktorý postúpil do tejto súťaže a hneď na to vypadol. Toho sme sa chceli vyvarovať. Najbližšie sa predstavíme na pôde prvého mužstva tabuľky, pred ktorým máme určitý rešpekt. V tejto lige pôsobia už niekoľko sezón. Majú dobré mužstvo, kým nám budú v nedeľu chýbať dvaja vykartičkovaní hráči a dvaja pre zranenie. Otvorene povedané, ideme tam len odohrať zápas, ale v žiadnom prípade v porazeneckej nálade,“ skonštatoval Ľuboš Marcinko.Autor: Sportnet

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.