Streda, 3. marec, 2021Meniny má Bohumil, Bohumila

Nováčik z Levoče zimnú prípravu nepodceňuje

Sportnet|Publikované 18. feb 2009 o 00:00

Piatoligový futbalový nováčik z Levoče, ktorého umiestnenie v hornej časti tabuľky svedčí o vynikajúcej adaptácii v tejto súťaži, má v súčasnosti za

sebou už prvú polovicu zimnej prípravy.

LEVOČA. Hlavný kouč seniorského tímu Miroslav Dunčko, ktorý sa počas tohto obdobia zameriava už na osvedčený spôsob prípravy, je s jej doterajším priebehom vcelku spokojný.

"S prípravou sme začali prakticky už po skončení jesennej časti. V polovici novembra sme sa presťahovali ihneď do haly, v ktorej sme mali vytvorené dobré podmienky na trénovanie i na rozvoj kondičnej a technickej stránky. Pravidelne sme sa schádzali trikrát do týždňa od novembra až do záveru januára. Vyvrcholením halovej prípravy bol turnaj v poslednú januárovú sobotu, na ktorom sa nám podarilo uspieť." Ako levočský lodivod uviedol, od začiatku februára zarezáva jeho tím už vonku a v pláne má odohrať aj viacero prípravných zápasov, hlavne na umelej tráve v Spišskej Novej Vsi. Tie by mali zároveň napomôcť k výraznejšiemu zlepšeniu herného prejavu mužstva a rozvoju kondície za iných poveternostných podmienok.

Umelá tráva lákadlom

"V tomto období máme v pláne odohrať množstvo priateľských zápasov, aby sa naše mužstvo ešte viac zohralo a dôkladne pripravilo na jarnú časť súťaže. Osobne si myslím, že sú to pre nás kvalitní súperi a o to viac ma teší, že tieto duely budeme môcť odohrať na novom umelom trávniku v susednej Spišskej Novej Vsi. Vybudovanie tejto hracej plochy sme určite veľmi privítali nielen my, ale aj okolité kluby, ktoré majú ideálnu možnosť odohrať priateľské zápasy a tým si vylepšiť spôsob zimnej prípravy."

Levočského trénera uspokojuje aj terajší zdravotný stav jeho hráčov, ktorý je v porovnaní so začiatkom zimnej prípravy už omnoho lepší. "Myslím si, že zdravotný stav sa už podstatnejšie zlepšil. V jesennej časti sa nám totiž zranilo niekoľko kľúčových hráčov a na začiatku prípravy sa len postupne zapájali do tréningového procesu. Momentálne je zdravotný stav našich hráčov už veľmi dobrý a na tréningy do haly chodili veľmi radi, pretože mali možnosť zahrať si množstvo zaujímavých duelov. V terajšom období sú už netrpezliví, kedy si budú môcť čo najlepšie vyskúšať umelú trávu a zmerať si na nej svoje sily v priateľských zápasoch, aby si v nich ešte viac upevnili tímového ducha."

Stabilizovaný káder

Čo sa týka pohybu hráčov, v levočskom kolektíve k vážnejším zmenám by dôjsť nemalo. Tréner mužstva plne dôveruje svojim terajším zverencom, ktorí majú podľa neho potrebnú hernú silu. "Už v minulom roku sa nám podarilo vhodne stabilizovať káder, čo znamená, že stále budeme pracovať iba so svojimi terajšími hráčmi. K pohybu by nemalo dôjsť, skôr naopak, mal by ho posilniť iba jeden z našich dorastencov. Som presvedčený, že hráči, ktorí sa nám v jesennej časti dosť nešťastne zranili, nám v odvetnej časti svojimi hernými skúsenosťami čo najviac pomôžu. Jednou nepríjemnou novinkou, z ktorej som aj ja osobne trochu sklamaný, je odchod skúseného zadného stopéra Pavla Kubusa z dôvodu pracovnej zaneprázdnenosti. V Spišskej Novej Vsi sa naplno venuje výchove mladých futbalistov a množstvo tréningových jednotiek s nimi mu neumožnilo pravidelne sa zúčastňovať na našich tréningoch. Napriek tomu som si istý, že v našom tíme je dostatok perspektívnych hráčov a na tento post nájdeme čím skôr vhodnú náhradu. Navyše sa snažíme čerpať hráčov z vlastnej liahne, takže všetci sme spokojní o to viac, že tu máme k dispozícii svoje zázemie a vlastných odchovancov. Tí neustále prejavujú veľký záujem aktívne hrať futbal a predvedenou hrou v stretnutiach robiť dobré meno mestu Levoča ako aj levočskému futbalu."

Osvedčené spôsoby

Kormidelník Levoče je presvedčený, že zaužívaný spôsob zimnej prípravy prinesie pozitívne výsledky aj v jarnej časti, od ktorej si sľubuje veľa pozitív. "Naša zimná príprava býva dlhodobejšie kvalitná, pretože tu máme vytvorené solídne podmienky. Musím podotknúť, že v jarnej časti sme vždy podávali ešte lepšie výkony ako na jeseň. Za posledné tri, štyri roky sme v jarnej časti prehrali len jedno stretnutie, čím sa potvrdilo, že naša zimná príprava spĺňala svoj účel. Dúfam, že aj tento rok budeme v týchto tendenciách pokračovať a jarná časť nám prinesie potrebné ovocie. Podľa môjho názoru by malo byť mužstvo pred odvetnou časťou ešte skúsenejšie a body, ktoré v jesennej časti postrácalo, získa späť, aby skončilo v tabuľke ešte vyššie. Stále tvrdím, že futbal treba hrať až do samého záveru celého ročníka. Znamená to, že ešte stále sa nevzdávame, chceme potrápiť našich súperov a hrať na špici tabuľky. Verím, že sa nám podarí zaútočiť na 2. priečku, no podotýkam, že ani pozícia vedúceho miesta v súťaži nie je v nedohľadne. Myslím si, že jarná časť prinesie veľa prekvapivých výsledkov a súťaž sa ešte dokáže zamotať. Dúfam, že nám sa bude herne dariť a umiestnime sa medzi trojicou najlepších mužstiev."

Vysoké ambície

Levočský tréner si naviac veľmi pochvaľuje aj prístup kompetentných členov klubu a samotného mesta, ktorí v poslednom období sa usilujú maximálnou možnou mierou pomáhať futbalu v meste. "Musím poznamenať, že v poslednom období máme vytvorené veľmi kvalitné podmienky na tréningovú činnosť. Veľkú zásluhu na tom má aj mesto, pretože nám v prvej časti zimnej prípravy dalo k dispozícii na trénovanie športovú halu. Navyše sa zodpovedne stará aj o naše ihrisko, ktoré je v dobrom stave. Nedávno sa rozhodlo v budove na futbalovom štadióne rozbehnúť opravu sociálnych zariadení a šatní, čo sme taktiež privítali. Som presvedčený, že mesto nám dostatočne pomáha a na futbal prispieva čo najviac. Preto snahou FK je, aby naši futbalisti všetkých vekových kategórií hrali pohľadný futbal. Ak sa im to podarí, na zápasy prilákajú čo najviac fanúšikov a tí budú mať z nášho futbalu vždy príjemný zážitok. Myslím si, že futbal v našom meste a klube, okolo ktorého teraz všetci zodpovedne pracujeme, má zelenú a do dvoch až troch rokov sa nám podarí hrať ešte vyššiu súťaž, akou je V. liga."

Súvisiace články