Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Nováčik z Hanisky si drží domáci hrad

Sportnet|Publikované 11. sep 2011 o 22:00

Zaváhanie vedúcej dvojice peletónu majstrovstiev regiónu vo futbale využila tretia Haniska, keď v zaujímavom derby s Barcou získala cenné tri body, keď vyhrala 2:1.

Aj keď sa nováčik súťaže bodovo dotiahol na Svit a Sp. Podhradie, predsa len zostáva na treťom mieste tabuľky kvôli horšiemu skóre.

HANISKA. V domácom prostredí sú zverenci trénera Romana Bertu stopercentní, keď nestratili ani bod. V troch dueloch vyhrali najtesnejším rozdielom 2:1 a raz 4:2. Miestne derby sa hralo vo svižnom tempe a diváci videli rušný futbal s viacerými šancami na jednej i druhej strane. Celok Barce sa ukázal v oveľa lepšom svetle ako pred týždňom v domácom zápase s V. Opátskym. Snažil sa hrať ofenzívnejšie, do prestávky si vypracoval aj niekoľko šancí, ktoré však zostali nevyužité. Rovnako aj domáci strelci nemali presnú mušku a svedomie si môže spytovať Slavo Molnár, ktorý mal niekoľko šancí, ale bol to práve on, kto otvoril skóre. Diváci videli tri góly a o všetky sa postarali domáci hráči. Najskôr sa presadil Slavo Molnár v závere polčasu, keď využil Majerníkovu prihrávku. Po troch minútach druhého dejstva si Zajac nešťastne zrazil do bránky spätnú prihrávku hosťujúceho Kirňáka. O všetkom podstatnom sa rozhodlo v 73. minúte, keď čerstvý mladoženáč Marcel Majoroš ideálne prihral Majerníkovi, ktorý krížnou strelou nedal šancu brankárovi Polohovi. Motorom nováčika v strede poľa je práve Marcel Mojoroš, na výkone ktorého nebolo poznať, že prebdel sobotňajšiu noc. „Snažil som sa odviesť maximum, čo bolo v mojich silách, únavu som pociťoval iba chvíľu. Bál som sa, že to bude horšie, ale bolo to v norme. Chlapci zabojovali a podarilo sa nám vyhrať v ťažkom stretnutí, lebo Barca má solídne mužstvo a hoci bolo teplo, šancí bolo na oboch stranách dosť. Som rád, že sa nám podarilo dať o jeden gól viac ako súperovi a vyhrali sme,“ neskrýval spokojnosť s tromi bodmi Marcel Majoroš. Dodal, že za bojovnosť si tie tri body zaslúžili. „Vedeli sme, že v derby niet favorita a očakávali sme, že Barca sa bude snažiť vytiahnuť pred svojimi fanúšikmi aj nami, ale som rád, že sa nám podarilo duel dotiahnuť do víťazného konca. Snažíme sa držať domáce zápasy a vonku, keď sa podarí, uchmatnúť nejaký ten bodík, to je dobrý základ.“ Gól do šatne hráčov nováčika potešil, ale na druhej strane akoby aj predčasne upokojil, lebo hostia dokázali veľmi rýchlo vyrovnať. „Bola to nešťastná situácia, ktorá nás nezlomila a dokázali sme dať víťazný gól. Duel bol vyrovnaný a rozhodoval, ako sa hovorí, jeden gól, ktorý sme dokázali streliť,“ dodal M. Majoroš.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.