Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Novácik z Brekova jesenným lídrom

Sportnet|Publikované 12. nov 2003 o 00:00

Humenné - Jesenná cast futbalových sútaží sa v nedelu skoncila. Tak ako to už vo futbale býva, ani prvá polovicka sútaže sa nezaobišla bez

prekvapení. Potvrdzuje to aj pohlad na tabulku piatej ligy, skupiny severovýchod, kde sa jesenným majstrom stalo mužstvo Brekova s dvojbodovým náskokom pred Hlinným. Pritom má zápas k dobru, pretože zápas, ktorý malo odohrat v nedelu v Stropkove s tamojšou rezervou sa bude hrat až v jari. Zaujímavostou tejto skupiny je to, že z humenského regiónu (okresy Humenné, Snina, Medzilaborce) tu hrá osem mužstiev. Šest z nich sa umiestnilo v prvej polovicke tabulky a medzi ne sa vopchalo len Hlinné. Zlepšené výkony podávalo hlavne mužstvo Košaroviec, ktoré obsadilo tretie miesto. Rovnako sa dá hovorit aj o Udavskom, ktoré má na druhé Hlinné len trojbodovú stratu. Jasenov a Hažin nad Cirochou patria už viac rokov medzi najlepšie mužstvá v skupine a svoj štandard ukázali aj v jesennom kole. V druhej polovicke tabulky je z humenských mužstiev len Stakcín na deviatom mieste a tabulku uzatvárajú Medzilaborce, ktorých prechodným futbalovým domovom je Volica. Toto mužstvo v jeseni len trikrát vyhralo a jeden zápas remizovalo, ale velkú stratu na celky pred sebou nemá. Spomínané skutocnosti potvrdzujú, že jar bude v tejto skupine zaujímavá nielen v boji o postup do vyššej sútaže, ale aj o záchranu.

V nedelu mali v Hažíne nad Cirochou za súpera Medzilaborce/Volicu. Domáci v tomto zápase potvrdili, že majú kvalitný káder a hoci im viaceré stretnutia nevyšli tak, ako si predstavovali, svojho nedelnajšieho súpera vysoko porazili. "Disponujeme skúseným kádrom, ved viacerí naši hráci majú bohaté skúsenosti a hrali aj vo vyšších sútažiach. Spoliehame sa na nich v každom zápase a aj v nedelu hlavne po streleckej stránke potvrdili svoje prednosti. Medzi takých patrí hlavne Krivjancin, Nazad, Korba, Vasilko, ale máme radost aj z výkonov mladších hrácov, ktorých sme si vychovali vo vlastných mládežníckych kolektívoch, povedal po zápase tajomník futbalového oddielu Juraj Godžák, ktorý už dlhé roky prispieva svojou aktivitou k rozvoju futbalu v obci. Zaujímavé vyjadrenie k zápasu mal aj najlepší minulorocný strelec tejto skupiny Jozef Baláž. "V prvom kole práve prebiehajúceho rocníka futbalových sútaží som bol v Medzilaborciach vážne zranený, preto som dlhšiu dobu nehral a na zápasy som nastupoval až v posledných kolách jesene. Na záverecné minúty som nastúpil aj proti Medzilaborciam. Mnohí prítomní na zápase si mysleli, že sa budem chciet pomstit hrácom hostí tvrdou hrou zato, co mi spôsobili u nich. Moje predstavy boli celkom iné. Chcel som ich zato "potrestat gólmi a vela mi k tomu naozaj nechýbalo. Trikrát som postupoval sám na brankára hostí, ale ani raz sa mi nepodarilo ho prekonat. Až v poslednej minúte som strelil ôsmy gól nášho mužstva a myslím si, že výsledok 8:1 je pre Medzilaborce dostatocným trestom zato, že doma hrali proti nám naozaj tvrdo, dodal Jozef Baláž, o ktorého mali záujem aj mužstvá hrajúce vo vyšších sútažiach.

Súvisiace články