Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Nováčik vicemajstra vôbec nešetril

Sportnet|Publikované 29. sep 2002 o 22:00

Počas víkendu pokračovala spoločná česko-slovenská hádzanárska súťaž mužov (HIL) piatimi stretnutiami 6. kola, keď voľno mali N. Zámky. Vo

východniarskom derby si v domácom prostredí úspešne počínal nováčik z Prešova, ktorého hráči vôbec nešetrili slovenského vicemajstra a poslali ho domov s tridsaťgólovou nádielkou. Výhodu vlastného prostredia nevyužili hráči 1. MHK Košice, ktorí síce v prvom polčase boli lepším družstvom, no v druhom prenechali iniciatívu pražským vojakom, ktorí si z východu republiky odviezli dva cenné body. V súboji majstrov oboch krajín boli úspešnejší hráči Karvinej a vymazali nulu v kolónke prehier Považanom. Program 7. kola: N. Zámky Fr.-Místek, Zubří 1. MHK Košice, ŠKP Sečovce ŠKP Bratislava, Pov. Bystrica Prešov, Allrisk Karviná.

Prešov ŠKP Sečovce 30:17 (12:9)

Prešov Domáci neskrývali pred zápasom určité obavy zo súpera, no tie sa nakoniec ukázali ako neopodstatnené. Aspoň tak to vyzerá z pohľadu vývoja skóre od 12. minúty, kedy hostia za stavu 4:4 ešte ako tak držali krok s Prešovčanmi. Potom však už Tatran postupne zvyšoval svoj náskok a iba v závere prvého polčasu dovolil policajtom priblížiť sa mu na rozdiel troch gólov. Po výmene strán prišiel v podaní hádzanárov Farmakolu rozhodujúci úder v podobe piatich presných zásahov v priebehu štyroch minút, na ktoré Sečovčania nedokázali vôbec odpovedať. Zeleno bieli opierajúc sa o výborného Bakšu v bráne viedli štyri minúty pred koncom už o štrnásť gólov 29:15, súper potom korigoval, no okrúhlej tridsiatky sa vďační diváci predsa len dočkali...

Najviac gólov: Zaťko 10/4, Gruca 5, Pekár 5 - R. Tabačko 5/2, Servátka 4, pred 1200 divákmi rozhodovali Hippík, Šubák, vylúčení: 5 4, ČK: Huňady po treťom vylúčení, pok. hody: 5/4 2/2.

Ján MIROĽA

1. MHK Košice - Dukla 26:28 (13:11)

Košičania sa pustili do svojho súpera s odhodlaním odčiniť poslednú prehru a nadviazať na predchádzajúce dve domáce víťazstva. Od začiatku sa im to darilo napĺňať a prvý polčas vyhrali o dva góly. Diváci videli od prvých minút rýchlu a dobrú hádzaná, avšak s pribúdajúcimi minútami druhého polčasu akoby hostiteľom dochádzali sily. Pražskí vojaci to využili a otočili vývoj zápasu vo svoj prospech a pripísali si tretie víťazstvo v tejto sezóne.

Najviac gólov: Justus 5/1, Kolesár 4, Chripák 3 - Jícha 8/2, Zemánek 6, Hrubý 5, pok. hody: 3/2 - 4/2, vylúčení: 5 - 7, ČK: Chripák (za hrubý faul) - Zemánek (za tri vylúčenia).

(glo)

Zostávajúce výsledky: Zubří - ŠKP Bratislava 24:26 (13:12), najviac gólov: Kiriljuk 6/5, P. Klimek 6 - Piteľka 7/2, R. Suchý 6, Frýdek-Místek - Allrisk 32:21 (17:10), D. Valo 9/3, Kraus 8 - Hladký 7/4, Trávníček 4, Karviná Pov. Bystrica 33:21 (16:12) Juříček, Brúna po 7, Vašek 6 - Tallo 8, Kukučka a Polakovič po 3.