Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Nováčik Tomáš Varanai rozhodol

Sportnet|Publikované 1. okt 2002 o 22:00

Streda nad Bodrogom Vlaňajší nováčik piatoligovej súťaže hostil aktuálneho z Medzeva, nuž a ten sa akosi nedokáže odpútať z tabuľkového dna. Domáci

celok nastúpil na stretnutie s veľkou chuťou, čo sa odzrkadlilo už v tretej minúte. Tréner Furda zahrával spoza šestnástky priamy kop, loptu pred brankárom tečoval nový muž v domácom drese Varanai a bolo 1:0. Stredčania sa však dlho z vedenia netešili, lebo už o päť minút ušiel defenzíve po pravom krídle Gedeon, poslal center k vzdialenejšej žrdi na Szalku a ten z tesnej blízkosti prekonal brankára 1:1. O dve minúty Medzevčania znovu pohrozili Gedeonom, ale jeho tvrdú strelu už Kukó kryl. V 20. minúte mali domáci veľkú možnosť na získanie vedenia, ale kapitán Király zblízka poslal loptu iba do náručia brankára Macorlíka. V 35. minúte mohol rozvlniť sieť Furda, ale zblízka mieril hlavou iba do brvna. Dve minúty pred prestávkou mal gól do šatne na kopačke Kaleta, ale jeho strela po úniku mierila tesne vedľa žrde. Po zmene strán začali iniciatívnejšie znovu domáci, ale Bobikova strela z piatich metrov bola opäť privysoká. V 77. minúte mal ten istý hráč ďalšiu šancu, ale po prihrávke Rusnáka mieril tesne vedľa. Rozhodnutie teda prišlo v záverečnej desaťminútovke, v 81. minúte bol v pokutovom území Medzeva nedovolene zastavený domáci útočník Varanai. Rozhodca Furčák bez mihnutia oka ukázal na biely bod a následný pokutový kop penaltový špecialista Štefan Király s prehľadom premenil. Gólovú bodku mal na kopačke domáci Tekeľ, ktorý v závere poslal z nebezpečnej vzdialenosti nebezpečnú jedovku na Macorlíka, ale ten stihol odvrátiť na roh.

Streda n/B. Medzev 2:1 (1:1)

Pred 200 divákmi rozhodoval Furčák. Góly: 3. Varanai, 81. Király (11 m) 8. Szalka. ŽK: Ignéczy Schmidt

Streda n/B.: Kukó Rusnák, Király, Ignéczy, Zselenyák Szekely, Tekeľ, Furda, Bobík Kastely (73. Horocký), Varanai (86. Horňák)

Medzev: Macorlik Tomasch, Antl, Tóth, Eiben (89. Lachor) Kadlec (18. Timko), Gašpar, Kaleta, Gedeon Schmidt, Szalka

Peter Furda, hrajúci tréner domácich: "Stretnutie malo pre nás priaznivý začiatok, keď sme zavčasu skórovali. Vlastnou nepozornosťou v obrane sme súperovi dovolili vyrovnať. Nastalo naše trápenie, ktoré ukončil z penalty Király. Koncovka je našou veľkou slabinou."

Radoslav Király, tréner hostí: "Diváci videli obojstranne kvalitné stretnutie. Až a tú jedenástku to bolo stretnutie na úrovni. Neustále pracujeme na budovaní mužstva, zvykáme si na novú súťaž a aj dnes sme sa predstavili s niekoľkými novými tvárami. Teší ma, že naša výkonnosť pomaly stúpa."