Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Nováčik schytal päťku

Sportnet|Publikované 26. okt 2008 o 23:00

BARDEJOV. Nováčik tretej ligy N. Hrušov prehral v Bardejove rozdielom triedy 5:0 a jeho vystúpenie nespĺňalo čo i len nenáročné kritériá. Domáci

zvládli úlohu favorita, "družstevníkov" na svoju polovicu poriadne ani nepustili a namieriť čo len raz do priestoru brány sa im nepodarilo.

Chceli potvrdiť chuť

Zverenci kormidelníka Partizána Bardejov Jozefa Kukulského sa gólovo presadili najmä v úvode druhého polčasu: "S divákmi sme sa chceli rozlúčiť dobrou hrou a potvrdiť chuť hrať, behať a víťaziť. V prvom polčase sa súper nedostal na našu polku, ale nám chýbalo nasadenie. Hrali sme v rovnakom tempe, no v našej réžii. Bol to kolektívny výkon podporovaný stredovou formáciou, ktorá má ešte naviac najmä vo finálnych činnostiach. Súper hral toľko, koľko sme mu dovolili."

Legionár oslavoval saltom

Od začiatku zápasu na hrote prvýkrát s kanonierom Pisárikom dostal príležitosť český legionár Josef Brodský (24), od ktorého si tréner dosť sľubuje: "Chytil sa a dal gól. Keď bude hrávať a robiť na sebe ako robí, tak nám môže pomôcť, je to technický a tvorivý futbalista, no chýba mu herná prax. V jeseni máme ešte dve kolá." Bronzový medailista z ME do 19 rokov je v metropole horného Šariša spokojný a po prvom gólovom zápise v drese Partizána v sobotu to oslávil parádnym saltom: "Naposledy som dal gól v tretej lige za Příbram. Účinkovanie v Bardejove som si predstavoval možno trochu inak, ale je tu dobrá parta. Nehovorím, že táto súťaž je zlá. Netvrdím, že sme tak dobrý, aby sme do nej nepatrili. No zápasy prebiehajú tak, že dobíjame ako v hádzanej. Pravdepodobne bude zrovnateľná so štvrtou súťažou v Česku."

Hral aj brankár

N. Hrušov nastúpil v Bardejove len s dvoma náhradníkmi a tréner Vladimír Sivý netajil problémy: "Máme zranených i chorých hráčov a ďalší išli do zahraničia. Látame za pochodu. Aj druhý brankár Klamár musel nastúpiť ako hráč." V momentálnom zložení nastúpili s malou dušičkou. "V prvom polčase si domáci veľa príležitostí nevypracovali a gól sme dostali dá sa povedať z ničoho. Keď rozhodcovia vymysleli trestný kop. V druhom polčase v priebehu 10 minút sme dostali štyri góly a tam sa to zlomilo. Chlapci hrajú na to, na čo majú. Dúfam, že na domáce zápasy sa dáme dokopy. Bardejov trénuje každý deň, my štyria, šiesti, kedy ako. Chlapci to berú v rámci schopností a možností," stroho konštatoval V. Sivý.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.