Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Nováčik sa vydá na cestu za majstrom

Sportnet|Publikované 17. júl 2008 o 22:00

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.skNováčik Corgoň ligy v sezóne 2008/2009 1. FC Tatran Prešov vstupuje na scénu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže po

JÁN LEŠKO, jan.leskokorzar.sk

Nováčik Corgoň ligy v sezóne 2008/2009 1. FC Tatran Prešov vstupuje na scénu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže po šiestich rokoch. A štart to bude pre suverénneho víťaza prvej ligy ako hrom. Prešovčania začínajú zajtra na ihrisku majstrovskej Artmedie. V nasledujúcom kole hostia Ružomberok, v ďalšom sa predstavia na štadióne vicemajstra v Žiline.

PREŠOV. Na predsezónnej tlačovej konferencii predstavitelia 1.FC Tatran Prešov hovorili aj o ambíciách nováčika. Ako už bolo povedané, nováčik by rád pohyboval v strede tabuľky. Tréner prešovského mužstva hovoril o ôsmom, deviatom mieste. Tajným cieľom je však umiestnenie do šiesteho miesta. Rozhovor s hlavným kormidelníkom zeleno bielych Romanom Pivarníkom sme pred odchodom do Bratislavy začali otázkou, aká je aktuálna atmosféra v kabíne, je už v tíme cítiť predštartovnú horúčku?

"Nemám pocit, žeby v kabíne bolo ctiť nejaké extra napätie. Myslím, že je to dobrý signál. Dôležité totiž je, aby sme na premiéru nenastúpili premotivovaní. Samozrejme, všetci sa na vstup do Corgoň ligy tešíme."

Čo vravíte na žreb v prvých troch kolách?

"Iste, žreb máme v úvode nesmierne ťažký. Čo si budeme navrávať. Petržalka i Žilina sú niekde inde ako ostatní. Kvalita týchto súperov je dostatočne známa. Tieto mužstvá sú favoritmi súťaže, teda aj súboj s nami. Začína s majstrom. Dúfam, že naše mužstvo bude hrať aktívne, pôjde do koncovky. Dôležité tiež bude, nehrať "zatiahnuto", ale snažiť sa každú možnosť využiť na útočenie."

Do mužstva pribudli novici M. Poliaček, M. Penksa, J. Baláž, A. Pikl. Už sa stihli v tíme udomácniť, ako podľa vás doňho zapadli?

"Aj v minulej sezóne sme pracovali s dobrými futbalistami. S týmto kvartetom som však ozaj spokojný. Je vidieť, že sú to skúsení hráči, že majú niečo za sebou. Fakt, že hrávali v najvyšších súťažiach doma i v zahraničí, je v ich prípade cítiť. Sú to typy, ktoré sme do mužstva potrebovali. Škoda len, že M. Poliaček v úvode súťaže za Tatran hrať nemôže."

Dá sa teda povedať, že novici v zeleno bielom sú aj skutočnými posilami?

"Určite! Napríklad takého M. Pekára sme ešte ako prvoligisti brali ako útočníka, s ktorým sa dá perspektívne pracovať. Taký rok, rok a pol ukáže, ako na tom ozaj futbalovo je. Hráči, o ktorých s bavíme, sú posilami aktuálnej základnej zostavy."

O jej zložení pred zajtrajšom máte teda už úplne jasno?

"V podstate má, ale je tam aj pár otáznikov. Poliačeka som už spomenul. Individuálne trénoval Kobylík, v príprave toho veľa neodohral. Útočník Belejík je síce už uzdravený, ale tiež by mal do zápasového diania naskakovať postupne. Ide o hráčov, ktorí by inak do základnej zostavy patrili, ale momentálne nej nefigurujú. Takže základ sa vykryštalizuje podľa mňa v priebehu dvoch, troch corgoňligových zápasov."

S čím budete spokojný po zajtrajšom premiérovom zápase v Petržalke?

"To ukáže až jeho samotný priebeh. Určite nejdeme do Bratislavy hrať na bezgólovú remízu. Držať loptu na vlastnej polovici a útočiť najviac dvomi hráčmi, to nie je náš spôsob hry. Aj v Petržalke sa vynasnažíme hrať tak ako doposiaľ na súperových ihriskách. Vychádzať z dobrého stredného bloku s aktívnym a rýchlym prechodom do útoku, so snahou o častú koncovku. Samotný výsledok stretnutia majstra s nováčikom si ale netrúfnem odhadnúť."

Stretnutie prvého kola Corgoň ligy Artmedia Petržalka Tatran Prešov začína zajtra o 16,30 hodine. Prešovčania po dnešnom predpoludňajšom tréningu a obede odcestujú do Modry, kde prenocujú a v sobotu sa odtiaľ presunú do dejiska zápasu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.