Štvrtok, 15. apríla, 2021Meniny má Fedor

Nováčik neprerušil košické víťazné ťaženie

Sportnet|24. nov 2003 o 00:00

Po dvoch predohrávaných stretnutiach Karviná - N. Zámky 35:29 a Pov. Bystrica - ŠKP Bratislava 31:26 pokračovala, počas víkendu spoločná

česko-slovenská hádzanárska súťaž zostávajúcimi stretnutiami 14. kola. Podľa očakávania naplno zabodovali hráči Prešova, ktorí uspeli v Trnave a v tabuľke im patrí druhá priečka. S nováčikom si poradili aj Košičania a získali piate víťazstvo v rade. Prehru o 35 gólov si pripísal na svoje konto posledný Hlohovec v súboji s Fr.-Místkom. V 15. kole 29. novembra sa stretnú tieto dvojice: Hlohovec - Trnava, Dukla - Fr.-Místek, ŠKP Bratislava - Allrisk, Zubří - 1. MHK Košice, N. Zámky - Hranice, ŠKP Sečovce - Karviná, ŠK Farmakol Prešov - Kostelec, Louny - Pov. Bystrica.

1. MHK Košice - Louny 35:27 (16:14)

Nováčik pricestoval do Košíc iba s desiatimi hráčmi, ktorí sa po celý zápas snažili držať krok s domácimi hráčmi. Hostitelia skoro získali päťgólové vedenie, ktoré ich však uspokojilo a dovolili súperovi znížiť na rozdiel dvoch gólov. Po zmene strán sa im dokonca podarilo vyrovnať, avšak domáci hráči pridali a po rýchlych protiútokoch získali rozhodujúci náskok. V priemernom stretnutí sa nakoniec zrodilo najvyššie víťazstvo Košíc v tejto sezóne

Najviac gólov: Kleis 8/4, Saloka, Justus po 6 - Urban 8, Jordák 7/1, Sochor 5, pok. hody: 4/4 - 2/1, vylúčení: 4 - 3, pred 300 divákmi rozhodovali Černý, Dvorský. (glo)

Trnava - Farmakol Prešov 26:30 (14:16)

Trnava sa pripravila o lepší výsledok veľkými nepresnosťami najmä v útočnej hre. Hostia si v úvode zápasu z rýchlych protiútokov vytvorili náskok, ktorý udržiavali po celý zápas.

Najviac gólov: Lužák 9/1, Kopecký 4, Šulc 4/2 - Antl 13/4, Jano 4, pok. hody: 7/4 - 4/4, vylúčení: 2 - 9, pred 750 divákmi rozhodovali Podlucký, Rudinský.

Allrisk - Dukla 21:22 (12:10)

Vo veľmi vyrovnanom stretnutí mali v prvom polčase mierne navrch domáci. Hádzanári Allrisku dokonca v druhom polčase viedli o štyri góly (18:14), no napriek tomu prehrali.

Najviac gólov: Trávníček 6, Ťupa 5 - Zemánek 8, Kotrč 8, pok. hody: 2/1 - 1/0, vylúčení: 5 - 3, pred 150 divákmi rozhodovali Novotný, Horáček.

Hranice - Zubří 24:27 (11:14)

V súboji tabuľkových susedov ťahali domáci od začiatku za kratší koniec. Hostia si hneď v úvode vypracovali mierny náskok a ten si potom rozumnou hrou bez rizika udržiavali až do záverečného hvizdu.

Najviac gólov: Kolmajer 10/4, Valášek 4 - Hrachovec 8, Titkov 4/2, pok hody: 10/6 - 5/4 , vylúčení: 3:7, ČK: 0 - 2, pred 550 divákmi rozhodovali Dostál, Macharáček.

Fr.-Místek - Hlohovec 44:10 (25:3)

Už úvodné minúty zápasu naznačili, že posledné družstvo v tabuľke si odnesie vysokú prehru. Hostia si vypracovali minimum šancí a domáci dominovali vo všetkých činnostiach. Po jednoznačnom priebehu sa zrodilo víťazstvo domácich o 34 gólov.

Najviac gólov: Kalous 8, Straka, Krahulík po 7, Sklenák 7/1 - Gregůrek 3, pok. hody: 5/4 - 2/0, vylúčení: 5 - 10, pred 240 divákmi rozhodovali Smékal, Dušek.

Kostelec - ŠKP Sečovce 35:24 (20:15)

Domácim si už v prvom polčase vytvorili päťgólový náskok, vyšiel im aj úvod druhého dejstva a zvyšok zápasu mali plne pod kontrolou.

Najviac gólov: Kuzo 8, Galus - Kučera 7, Frajkor 6, pred 600 divákmi rozhodovali Jaroň, Bubeníček, 7 m hody: 3/2 - 4/2, vylúčení: 2:4, ČK: Jurko (Sečovce).