Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Nováčik nedokázal dlho vzdorovať stavbárom

Sportnet|Publikované 10. nov 2008 o 23:00

Prehra Nových Zámkov v strede týždňa v Prešove tak trocha nahrala na smeč hádzanárskemu vicemajstrovi Inžinierske stavby Košice v súboji s nováčikom

z Trnavy. Východniari to dokonale využili na upevnili si druhú priečku v tabuľke, na ktorú strácajú Novozamočania už tri body.

KOŠICE. Vicemajster cestoval na zápas už s uzdraveným Strapkom a dvojicou mladých brankárov, keď skúsený Olejár zostal doma. Košičania nováčika nešetrili a už do prestávky si vypracovali výrazný sedemgólový náskok. Ten v druhom dejstve ešte zvýšili na dvanásť a poľahky vyhrali 42:30.

Jasný cieľ vyhrať

Trnavčania ani v prvom vzájomnom stretnutí veľa vody na košickej palubovke nenamútili a tak sa dalo očakáva, že stavbári by nemali mať väčšie problémy dosiahnuť povinné víťazstvo. "Vedeli sme, že nováčikovi sa príliš nedarí, preto sme mali pred sebou jasný cieľ vyhrať. Trnavčania u nás nastúpili v pozmenenej zostave a tak sme nevedeli čím nás teraz prekvapia. Nevedeli sme či ich najväčšie hviezdy nastúpia alebo nie.

Pred odchodom na palubovku sme si povedali, že nesmieme poľaviť, ale musíme hrať od začiatku svoje tempo a dostať súpera pod tlak," hovorí pivot Martin Mazák. Košičanom sa to poradilo veľmi rýchlo a nemuseli príliš nadrieť na dvanásťgólové víťazstvo. Hostitelia s pribúdajúcim časom odchádzali kondične. Pôsobili skôr odovzdaným dojmom, čo vicemajster dokonale využil a dosiahol v sezóne druhé výrazné víťazstvo. Aj prvé dosiahli doma s týmto súperom, ktorého zdolali o 14 gólov. Po prvý raz pokorili hranicu štyridsiatich gólov, hoci viac raz mali dobre rozohrané stretnutia.

Rezignovali

"Domáci sa snažili držať s nami krok, ale ako náhle sme im odskočili na päť a viac gólov akoby rezignovali. Aj keď sme nastúpili s dvojicou mladých brankárov, predsa len sme im verili, lebo ich poznáme dosť dlho. Trocha sme sa obávali ako to zvládnu, ale snažili sme sa im v obrane pomôcť a oni zase podržali nás. Mali sme hru vo svojej moci a nepripustili sme žiadne poľavenie, aby sa súper nemohol vrátiť do stretnutia. To sme mali od začiatku plne vo svojej réžii. Snažili sme sa hrať veľmi rýchlo na množstvo útokov a sme radi, že sa nám podarilo dať štyridsať gólov. Takto sa hrá moderná hádzaná a iste by sme boli radi, ak by sa nám aj v ďalších kolách takto darilo," prezradil M. Mazák. Na trnavskej palubovke padlo viac ako sedemdesiat gólov, čo svedčí o útočnom poňatí hry oboch celkov. Košičania sa snažia hrať týmto štýlom, ale nie stále sa im v koncovke takto darí. Verme, že aj tento výsledok je najlepšou pozvánkou na domáce zápasy, no ten najbližší bude až v nedeľu 23. novembra.

JAROSLAV GLOVIČKO

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.