Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Nováčik na hádzanárskej mape Slovenska v polčase napĺňa postupové ambície

Sportnet|Publikované 11. dec 2002 o 23:00

Prešov - Keď v lete vznikol v šarišskej metrpole druhý hádzanársky mužský klub, Tatran 1952 Prešov, našlo sa dosť skeptikov, ktorí mu predpovedali

krátku budúcnosť. Opak sa však ukazuje pravdou. Nováčik na hádzanárskej mape Slovenska bol zaradený do východnej skupiny II. ligy, ktorú po prvej polovici súťaže vedie a zatiaľ pod taktovkou trénera Ľubomíra Rešovského spĺňa svoj predsezónny cieľ - vyhrať súťaž a postúpiť do I. ligy. O tom, čo zatiaľ bolo, a aj o perspektívach, sme sa zhovárali so šéfom klubu Mariánom Mišekom.

- Stanovené ciele zatiaľ napĺňate, ste s výsledkami a adaptáciou do slovenskej hádzanárskej rodiny spokojný?

"S hrou a umiestnením vládne spokojnosť, aj keď sme sa nevyhli niektorým výkonnostným poklesom, je však veľmi ťažké držať ideálnu formu počas celého súťažného obdobia. Ukázalo sa, že postaviť mužstvo na skúsených borcoch bola tá správna cesta. Pätica ostrieľaných hráčov - Robo Breja, Stano Kolpak, Jožko Tomaš, Ľubo Amrich a v závere aj brankár Varga, bola oporami a

vhodne motivovala mladších spoluhráčov, ktorí ich dopĺňajú dravosťou. Poskladali sme súce mužstvo."

- Dokázali ste si získať stálych priaznivcov, na vaše zápasy chodí do haly na Nábrežnej ulici na tie najdôležitejšie stretnutia pár stovák divákov. Rátali ste s takouto odozvou?

"Poviem pravdu, asi nikto nečakal, že sa nám podarí presadiť sa tak výrazne v hádzanárskej verejnosti. Je o nás záujem, svedčí o tom aj to, že si nás ako sparigpartnerov vybrala juniorská reprezentácia Slovenska, s ktorou sme hrali v pondelok prípravný zápas, ktorý sme, mimochodom, prehrali 18:26. Čo sa týka diváckej odozvy, priaznivci si zvykli chodiť na naše zápasy, prilákala ich na začiatku hádam aj nostalgia za známymi menami, ktoré znamenali čosi aj v bývalej československej lige, postupne však rozhodne zaujali aj naše výkony."

- Od marca budete hrať odvetnú časť súťaže, predpokladáme, že na postupových cieľoch sa nič nezmení...

"Čaká nás ešte osem odvetných zápasov, pričom víťaz súťaže postúpi priamo do I. ligy. Najdôležitejšie budú duely s juniorkami prešovského Farmakolu a Košíc, musíme sa však vyhnúť zaváhaniu so slabšími, ako sa nám to stalo nedávno v Martine. Potom môže byť postup realitou."

- Prestávka v súťaži bude dlhá, čím ju vyplníte?

"Začali sme už regeneračným sústredením v Ľubovnianskych Kúpeľoch, ďalej nás čaká prvá časť druhého prípravného obdobia. Tá bude trvať do zápasov skupiny Slovenského pohára, ktoré odohráme 11. januára proti juniorke Farmakolu, Bardejovu a Michalovciam. Nebudeme sa hnať za výsledkami, bude to v prvom rade dobrá herná príprava a po nej sa chystáme ladiť formu na marec."

- Chystáte nejaké zmeny v kádri?

"Teraz nie, chceme hlavne dotiahnuť prestupy troch hráčov z Farmakolu - Staša, R. Hudáka a Novotného, ktorí s nami trénujú, inak máme dostatočne široký káder. Ak sa však podarí postup, budeme uvažovať o posilách minimálne na dvoch postoch."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.