Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Nováčik myslí na stred tabuľky

Tréner OŠK Vinné Juraj Fešovič. Mužstvo chce udržať v šiestej lige. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 18. júl 2012 o 22:00

Do Tušíc sa vracia Ľuboš Novák, do Vinného Lukáš Borko a Ľubomír Hlivák po zranení.VINNÉ/TUŠICE. V uplynulých dňoch sme vám priniesli novinky z táborov Veľkého Horeša, Čičaroviec a Lastomíra, dnes mapujeme prípravu v ďalších dvoch celkoch VI. futbalovej ligy zemplínskej – vo Vinnom a v Tušiciach.

OŠK Vinné

Jedenáste mužstvo minulej sezóny si štart letnej prípravy naplánovalo na pondelok 2. júla. „Počas prvých dní sme doháňali kondičné resty a trénovali sme trikrát do týždňa. Stihli sme odohrať dve prípravné stretnutia, Body tím aj Lastomír sme porazili rovnakým výsledkom 2:1. Čakajú nás ešte zápasy s Lastomírom a Nacinou Vsou, ktorý by mal byť generálkou,“ prezradil na úvod lodivod OŠK Juraj Fešovič, ktorému pribudla nová posila na trénerský post. „Spolu so mnou vedie mužstvo aj Dušan Kukuč, bývalý mládežnícky reprezentant Československa,“ uviedol. Kormidelník Vinného získal posily aj do hráčskeho kádra, v ktorom sa udialo viacero zmien. „Po dlhodobom zranení je opäť k dispozícii obranca Ľubomír Hlivák, ktorý je už naším kmeňovým hráčom, a z Anglicka sa vrátil Lukáš Borko. Z michalovského MFK Zemplín k nám prichádza dvojica Dávid Hrabík a Michal Grajcár a z Tibavy Ladislav Rejta. Záujem máme aj o Martina Firdu z Lastomíra,“ vymenoval nové tváre v tíme J. Fešovič. Z OŠK odišli Martin Ondo a Ján Štepita, otázne je zotrvanie Jána Baláža. Viňania si prehnané ciele do novej sezóny nedávajú. „Chceme sa zachrániť a vytvoriť dobrý kolektív, ktorý bude ťahať za jeden koniec povrazu,“ uzavrel debatu tréner mužstva, ktoré si premiéru odbije v Plechoticiach.

OŠK Tušice TNV

Nováčik súťaže, ktorý sa v závere minulého ročníka okrem postupu tešil aj zo zisku Superpohára ObFZ Michalovce, zarezáva od piatka 13. júla. „Trénujeme dvakrát do týždňa a popritom hrávame prípravné zápasy. Tréningová dochádzka je solídna, naposledy som mal k dispozícii 14 hráčov,“ povedal na úvod tréner Peter Škultéty, ktorého tím sa v nedeľu zúčastnil na turnaji v Pozdišovciach a obsadil druhé miesto. „Odohrali sme tam dva duely, najprv sme porazili domáce Pozdišovce 2:0 a potom sme vo finále nestačili na Body tím Kochanovce, ktorému sme podľahli 1:2. Do začiatku súťaže ešte nastúpime v Nižnom Hrušove a generálku zohráme doma so Sačurovom,“ doplnil P. Škultéty. Z kádra víťaza najvyššej okresnej súťaže neodišiel nikto, no v hre sú príchody viacerých hráčov. „Na dobrej ceste je príchod nášho rodáka Ľuboša Nováka zo Zemplína Michalovce, ktorý naposledy pôsobil v Banskej Bystrici. Ten by bol pre nás obrovskou posilou. Na lane máme ešte ďalších dvoch hráčov, ale ich mená by som nerád prezrádzal. Potrebujeme skvalitniť hlavne zálohu,“ tvrdil lodivod mužstva, ktoré v prvom súťažnom kole privítajú doma Boršu. „Chceme sa pohybovať v strede tabuľky, s viacerými tímami sme už predtým hrávali, takže vieme, na čom sme,“ dodal P. Škultéty.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.