Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Nováčik hostí exdruholigistu

Sportnet|Publikované 5. aug 2008 o 22:00

Po krátkej letnej prestávke sa opäť otvárajú futbalové štadióny v našom regióne a môžeme sa tešiť na futbal v podaní celkov tretej, dvoch štvrtých a

jednej piatej ligy. Po úvodných kolách republikových súťaží zasiahnu do bojov o majstrovské body aj východniari, pričom treťoligisti majú premiéru za sebou. Prvé body v novej sezóne vybojovala Krásna, ktorá zdolala v nedeľňajšej predohrávke Topoľany 1:0.

KOŠICE. Stáva sa už pomaly pravidlom, že pred začiatkom nového ročníka hýčkame svoje očakávania, aby sme v jeho závere či polčase konštatovali, či a ako sa vyplnili. V našom regióne sa pozornosť futbalových fanúšikov sústreďuje na III. ligu, ktorá je najvyššia a má zároveň aj prívlastok zrkadlo regiónu. Po rokoch pôstu mal náš región solídne zastúpenie v druhej lige východ, avšak uplynulý ročník nepriniesol niektorým celkom veľa radosti. Do tretej ligy sa vrátili Stropkov a Sabinov, ktoré by po skúsenostiach vo vyššej súťaže mali zvýšiť kvalitu v regióne. Na druhej strane sa výrazne posilnili aj ďalšie celky, pričom okruh možných kandidátov na postup bude iste väčší, ako to bolo v uplynulom ročníku.

Šláger v Moldave

V novej sezóne sa predstaví tretina nových celkov, medzi ktorými sú dvaja exdruholigisti - Stropkov a Sabinov, nováčikmi sú N. Hrušov a Moldava. K nim musíme zaradiť aj celok Šaca-Brekov. Trojica zo spomínaných celkov sa iste pokúsi bojovať o postup, avšak ďalším celkom s postupovými ambíciami je Bardejov. Ten sa počas letnej prestávky opäť posilnil a stabilizoval mladý mančaft skúsenejšími harcovníkmi. Kormidelník Jozef Kukulský verí, že úvod sezóny jeho zverenci zvládnu lepšie, aby potom nemuseli bodovo dobiehať súperov. Nelichotivá situácia je aj v Sobranciach, ktoré chcú sezónu podľa slov trénera Eduarda Knieža dohrať so cťou. Nečakaná trénerská zmena sa udiala v košickej Lokomotíve, kde pred niekoľkými dňami odvolalo vedenie klubu Petra Fecka. Novým kormidelníkom sa stal Jozef Knapík, ktorý v klube viedol mladší dorast. Vlani sa Lokomotíve nepodarilo postúpiť, keď v cieľovej rovinke prehrala súboj o prsia s Popradom. "Ani v tejto sezóne nezľavíme z našich cieľov, ale nebudeme za každú cenu bojovať o špicu. Príležitosť dostanú ďalší hráči a pokúsime sa káder stabilizovať," prezradil predseda klubu G. Zvolánek. Postupové ambície má aj nováčik Moldava, ktorá svoju silu ukázala v jarnej časti IV. ligy skupiny juh. Hoci funkcionári nehovoria nahlas o postupe, zloženie kádra i realizačného tímu na čele s trénerom Gejzom Farkašom naznačujú tie najvyššie ambície. Už dnes to môže tento mančaft v domácej treťoligovej premiére potvrdiť v súboji s exdruholigovým Sabinovom. Súboj dvoch popredných celkov môžeme pokojne označiť za šláger prvého kola. Sezóna klope na dvere, no v niektorých kluboch ešte stále nemajú konečnú podobu jesennej súpisky. Stáva sa už pravidlom, že príchody nových hráčov sa riešia na poslednú chvíľu.

Nováčikom aj Šaca-Brekov

Nepriaznivá ekonomická situácia núti niektoré kluby hľadať východiská v spojení s ďalšími, aby sa udržali v danej súťaži. Vlani sa takto v najvyššej regionálnej súťaži udržala Nižná Myšľa, ktorá sa spojila s piatoligovou Krásnou. Tá už v novej sezóne vystupuje ako Krásna. Situácia sa opakuje aj teraz, keď sa Brekov zlúčil so Šacou. Vlani sme sa presvedčili, že spojenie dvoch klubov a mančaftov však nemusí priniesť vytúžené vykúpenie. Krásna sa počas celej sezóny trápila a svoju účasť v III. lige si vybojovala v hodine dvanástej. Verme, že po ročnej stabilizácii sa tento mančaft zaradí k tým, ktoré budú bojovať v hornej časti tabuľky. V Šaci neskrývajú rozčarovanie zo spojenia, keď namiesto výberu hráčov z dvoch celkov majú k dispozícii iba ten piatoligový, ktorý sa počas letnej prípravy skôr oslabil. Viacerí hráči využili letné mesiace na rôzne brigády a dovolenky a futbal sa ocitol na druhej koľaji. Verme, že v najbližších dňoch sa káder nováčika stabilizuje, celok bude dôstojne reprezentovať a nebude len do počtu ako Žakarovce v uplynulom ročníku. V prvom kole cestuje tento mančaft do Bardejova, ktorý sa netají postupovými ambíciami. Aj preto dnes popoludní nečaká na zverencov trénera Štefana Vargovčíka žiadna prechádzka.

Program 1. kola III. ligy dnes o 17.00 h: V. Tatry - Giraltovce, Moldava - Sabinov, Sobrance - V. Šariš, Bardejov - Šaca-Brekov, Stropkov - N. Hrušov, Sp. Podhradie - KE-Barca, Svidník - Lok. Košice.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.