Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Nováčik druhej ligy Bardejov hľadá útočníkov

Brazílčan Carlos De Azevedo. Hrával v Moldave, teraz je v Bardejove. (Autor: Veronika Janušková)
Sportnet|Publikované 13. júl 2012 o 00:00

Úvodné stretnutie našej druhej najvyššej futbalovej súťaže sa uskutoční v piatok 20. júla v Podbrezovej, kde v premiére nastúpi víťaz 3. ligy skupiny Východ Partizán Bardejov.BARDEJOV. Hornošarišania v príprave vyskúšali takmer tridsať futbalistov. V utorok a stredu zohrali dve stretnutia, vyhrali nad Lipanmi 2:0 a o deň neskôr nad štvrtoligovou Bardejovskou Novou Vsou 4:1.

V širšom kádri už chýbal Vaščák, ktorý sa stal hráčom Podbrezovej a Zajac si hľadá klub v Česku. Z hosťovania v Rimavskej Sobote sa vrátil Pisárik, no je zranený, podobne ako T. Zápotoka. Nastúpil Kuhajdík, tomu vybavujú formality z Nemecka a po polročných zraneniach už zarezavajú Kica i Lauko.

Príležitosť dostávajú odchovanci Pavúk, Macečko, Berecký, Lukáč, Guľa, Bilas a mladí z Prešova Bereš, Dzurík, Macej, Bognár i skúsený Bačik z Michaloviec, či Brazílčan Carlos z Moldavy nad Bodvou a Stadnyk zo Spišskej Novej Vsi.

Doladiť v ofenzíve

Športový riaditeľ Partizána Bardejov Marek Kukulský je s prípravou spokojný: „Už pri finále Slovenského pohára sme ukázali, že štadión spĺňa všetky kritériá súťaže, a aj ekonomicky sme dobre zabezpečení. Chlapci majú vytvorené primerané podmienky a teší ma, že je tu plno mladých futbalistov. Niektorí sú tu na skúškach a ešte treba doladiť dva, tri prestupy.”

No aj prípravné zápasy ukázali, na čo je spoľahnutie a kde sú rezervy aj podľa mienky Kukulského: „Stred je silný podobne ako obaja brankári. V útočnej fáze nám to škrípe, aj preto skúšame troch nových útočníkov. Najmä mladí potrebujú viac herných skúseností, aby chladnokrvne a presne zakončovali. ”

Aj podľa riaditeľa Partizána premiéra na strednom Slovensku veľa napovie. „Bude to dobrá previerka. Podbrezová sa netají tým, že má ambície ísť vyššie. My sme omladili káder a spoločne so skúsenými, ktorí vybojovali postup, by sme chceli odohrať dobrý zápas. Som presvedčený, že dosiahneme dobrý výsledok. ”

Súvisiace články