Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Nováčanom v Košiciach pomohol skrat skúseného hráča

Sportnet|Publikované 8. dec 2002 o 23:00

Košice - V košickom bazéne sa cez víkend odohrali štyri stretnutia vodnopólovej ligy mužov. Hráči ATU Košice utrpeli podľa očakávania debakel s

Novákmi a tesne podľahli i Komárnu. ŠKP Košice si s Komárnom poradil hladko a polovicu zápasu vzzdoroval i chcemikom z Hornej Nitry.

Víťazstvo nad Komárnom bolo pre ŠKP povinným. "Nechal som odpočívať Sakáča, ktorý je chorý a Kotuľu, pretože nemá požadovanú kondíciu, takže dostali viac príležitostí mladí hráči. Zápaas sme vyhrali v pohode, vyzdvihnúť môžem vyzdvihnúť Tomáša Bača, ktorý tentokrát v centri exceloval a dával pekné góly. Aj ostatní odviedli slušný výkon," vrátil sa k triumfu o šesť gólov tréner Košičanov Szabolcs Eschwig-Hajts.

Omnoho väčšia pozornosť sa sústreďovala na duel ŠKP proti majstrovským Novákom. Mladý domáci kolektív držal polovicu zápasu s favoritom vyrovnaný stav, po dvoch štvrtinách svietilo na ukazovateli skóre 3:3. Potom však už v bazéne dominovali chcemici, ktorý pridávali góly a napokon zdolali košický tím presvedčivo 9:4. "Začali sme veľmi dobre. Som rád, že sme sa súpera nezľakli, mužstvo bolo vyhecované a psychicky pripravené. V kádri máme mladých chlapcov, ale pochváliť musím aj brankára i starších hráčov okrem Kotuľu, všetci nechali v bazéne srdce." Osudnou sa policajtom stala tretia štvrtina, chlieb sa začal lámať za stavu 3:4. "Za tohto stavu sme mali presilovku, v oddychovom čase som hráčom povedal, čo treba urobiť. Už po troch sekundách však Kotuľa prihral súperovi rovno na ruku." Vzápätí Kotuľa po jednom zo súbojov mysliac si, že fauloval a rozhodca ho vylúčil, odplával smerom von z ihriska. Arbitri však faul nepískali a Košičania za tento skrat skúseného hráča pykali. Nováčania totiž chvíľkovú výhodu o jedného muža využili na strelenie piateho gólu. "Myslím, že Kotuľa nám veľmi 'pomohol' k prehre. Taký skúsený hráč sa takých chýb dopustil nemôže. Ostatní makali do poslednej sekundy, za to ich musím pochváliť. V závere už súper využil svoje skúsenosti. Škoda, že v presilovke Zareva dvakrát netrafil ani bránku. Má síce ešte iba 16 rokov, ale keď dostáva toľko príležitostí, musí vystreliť presnejšie a aspoň raz trafiť. Nováky vyhrali zaslúžene, ale prehra o päť gólov je pre nás vzhľadom na našu hru príliš krutá. Je však pre mňa do budúcnosti povzbudzujúce, že majstra dokážeme potrápiť," dodal kormidelník ŠKP.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.