Utorok, 3. augusta, 2021Meniny má Jerguš

Nová výzva pre Zdena Cháru - vhadzovania

Sportnet|22. mar 2004 o 00:00

Obranca Ottawa Senators Zdeno Chára hrá najlepší hokej v kariére. Darí sa mu, je veľmi všestranný. K množstvu úloh, ktoré si musí plniť, možno pribudne v najbližších dňoch ďalšia. Počas uplynulého týždňa trénoval vhadzovania a tréner Jacques Martin ...


Zdeno Chára útočí na Dominika Hašeka (Detroit). Najnovšie slovenský obranca trénuje aj vhadzovanie. FOTO - TASR/APObranca Ottawa Senators Zdeno Chára hrá najlepší hokej v kariére. Darí sa mu, je veľmi všestranný. K množstvu úloh, ktoré si musí plniť, možno pribudne v najbližších dňoch ďalšia. Počas uplynulého týždňa trénoval vhadzovania a tréner Jacques Martin je spokojný. Ak to bude potrebné, pošle silného obrancu na buly, píše Ottawa Sun.

Pri aktuálnej situácii v tíme to môže byť veľmi skoro, pretože mužstvo má pri získavaní puku na buly ťažkosti. Aj vo víťaznom štvrtkovom zápase s Coloradom (2:0) vyhrali Senators len 45 % vhadzovaní. Pod hranicou 50 % sa mužstvo ocitá príliš často. Riešením môže byť Chára.

"Je to dávno, čo som bol na buly. Ale cítim zlepšenie," spomína Chára, ktorý bol v mladosti útočníkom. So svojou výškou a silnými rukami nemal problém na vhadzovaní uspieť. Od 15 rokov sa však presunul do obrany. "Súperi proti mne neradi nastupovali, pretože som im neraz zlomil hokejku. No dnes by sme to mohli využiť ako tajný tromf," hovorí Chára. Zo stredných útočníkov Senators je na buly najúspešnejší Radek Bonk (492). Hneď za ním je Todd White (444), ktorý teraz laboruje so zlomenou nohou.

"Je to postupný proces. No Zdeno má potenciál. Je mohutný a má silu. Ank aj prehrá, môže telom odstaviť protihráča, alebo mu zlomiť hokejku," hovorí Jason Spezza, ďalší center v tíme Senators. Chára by mal iba popracovať na svojej technike, ale na buly môže byť veľmi platným hráčom.

"Ak sa kouč rozhodne využívať ma na vhadzovaní, beriem to ako výzvu. V podstate, ak sa tréner rozhodne pre čokoľvek, pre akúkoľvek pozíciu, na ktorej by som mal hrať, okrem brankára, idem do toho. Vždy je to pre mňa nová výzva," uzatvára Chára. Najvyšší hráč NHL tak má možnosť pridať ďalšie plus do svojej všestrannosti. Okrem bránenia, rozdávania úderov a bodyčekov, rozohrávania akcií a streľby, bude chodiť namiesto útočníkov vyhrávať vhadzovania. (sb)

Súvisiace články