Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Nová úvaha o vstupu investora do 1. FC

Sportnet|Publikované 3. okt 2003 o 22:00

Košice - Do uší sa nám dostala zaujímavá informácia, že na východnom Slovensku je človek, ktorý by chcel pomôcť košickéhmu futbalu a vytiahnuť 1. FC

z brindy. Indície viedli k FK Jednota Košice, ktorej šéfuje futbalovej verejnosti známy funkcionár i manažér Vladimír Popovič. Ten navyše zastáva i funkciu prezidenta v štvrtoligových Sečovciach. Spojili sme sa s ním, čo je na týchto šuškandách pravdy.

"Áno, oslovili ma, asi aj preto, že som prezidentom mládežníckeho klubu Jednota Košice. Existujú aj iní funkcionári, okrem tých, čo v súčasnosti organizujú tlačovky v Košiciach a záleží im na záchrane futbalu v tomto meste. Bol som oslovený otázkou, či ponúknem spoluprácu v súvislosti s klubom, ktorý vlastním."

Kto vás oslovil?

"Jeho meno zatiaľ nebudem uvádzať z jednoduchého dôvodu - ešte sú to iba úvahy. Máme si spoločne sadnúť na budúci týždeň. Túto úvahu som predniesol i na vlastnom výkonnom výbore v Košiciach, pretože situácia v 1. FC je hrozivá, klub sa rúti do záhuby. Podľa mňa, poviem to otvorene, klub buď vypadne, alebo ho vylúčia o dve súťaže nižšie. Dal som prísľub, že pri určite konštelácii ponúknem spoluprácu a riešenie, ktoré by zastavilo pád futbalu."

Akú spoluprácu a riešenie ponúkate?

"Novú značku klubu, ktorá by eventuálne zastrešovala zjednoteného sponzora klubu. Pri zrode názvu sme vychádzali i z hesla SFZ: Spojme sa pre futbal. Preto Jednota Košice. Myslím si, že tento názov je pre košický futbal momentálne priliehavý. Podľa mňa, za chvíľu nebudú mať Košice, kde hrávať futbal, preto rozmýšľame i o štadióne mimo Košíc."

Kde?

"Keby už nastal veľký pád, že by sa klub rútil do záhuby, ponúkli by sme pekný, veľký štadión v Sečovciach. Ak by sme prevzali klub, tak môžeme ponúknuť postupnú ekonomickú stabilizáciu a skvalitnenie kádra."

Toto tu už raz bolo, že sa Lokomotíva sťahovala do Krompách...

"To je iba krajné riešenie, keby nebolo, kde hrať. Futbal jednoznačne patrí do Košíc."

Je nevyhnutné, aby sa zmenil názov klubu?

"Nemusí. Nie je to podmienka."

Čo je pravdy, že za tým všetkým stojí jeden vysokopostavený človek?

"Je to pravda. Je to osoba, ktorých je takých málo na Slovensku. Disponuje všetkým, čo potrebuje slovenský futbal. Rešpektovalo by ho celé Slovensko - futbalové i hospodárske."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.