Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Nová sezóna štartuje so strašiakom menom reorganizácia

Nový súťažný ročník. Aj v tejto sezóne sa bude hrať o každý bod. Reorganizácia súťaží straší všetkých od prvého kola. (Autor: Jozef Petruška)
Jozef Petruška|Publikované 5. aug 2016 o 22:00

V nedeľu derby v Krompachoch, Nálepkove, Harichovciach a Spišských Vlachoch.

SPIŠ. Cez víkend sa na futbalovom Spiši dokorán otvoria brány na futbalových štadiónoch.

Začína sa naplno súťažný ročník 2016/2017. A hneď od začiatku sa bude niesť v znamení blížiacej sa reorganizácie.

Štvrtoligisti už bodujú

Prológ k novému ročníku boli najprv pohárové zápasy a po nich súboje o majstrovské body v štvrtoligových skupinách.

Spišské Podhradie v štvrtej lige Sever po dvoch majstrákoch si drží neporaziteľnosť. V nedeľu sa predstaví v Ľuboticiach.

Zaujímavý je pohľad na čelo skupiny Juh, kde je veľkým prekvapením Mária Huta. Tá, hlavne zásluhou kanoniera Matúša Hudáka, má plný bodový zisk a je najvyššie zo spišských zástupcov.

„Klobúk dole pred naším šéfom, ako počas letnej prestávky zohnal nové posily. Máme kvalitných hráčov, ale potrebné je nájsť správny herný systém. To sa nám zatiaľ darí,“ povedal na úvod ročníka kanonier Mária Huty Matúš Hudák.

V nedeľu sa Mária Huta predstaví v Strážskom. Naplno bodovali aj Krompašania, ktorí víťaznú šnúru môžu potiahnuť v derby doma s nováčikom z Hrabušíc.

Na prvý bodový zápis čakajú Rudnianci a Folkmarčania. Rudnianci merajú cestu do ďalekých Veľkých Kapušian a Folkmarčania budú skladať reparát doma proti Krásnohorskému Podhradiu.

Piatoligová kvalita

Konečne sme sa dočkali aj piatoligového futbalu. Nedávno skončený futbalový ročník sa niesol v hektickom boji o záchranu. A znova sa bude hrať o každý bod – reorganizácia.

Ešte sa ani súťaž nezačala a už sa o menší rozruch postarali Vlašania.

Cez týždeň hrali prípravný zápas v Jamníku a tak to vyzerá, že na prvý majstrák v novej súťaži v nedeľu doma proti nováčikovi z Kluknavy nastúpia.

Šláger kola bude v Nálepkove, kde sa predstavia Prakovce. „Na jar sme už zabudli a nebudeme nič odplácať. Máme svoj jasný cieľ, za ktorým ideme,“ povedal tréner Nálepkova Jaroslav Novotný.

Do tretice spišské derby bude v Harichovciach, kde sa predstavia Helcmanovce. Von cestuje Levoča do Veľkej Lomnice a Smižany budú chcieť bodovať opäť v Hranovnici.

Ako vždy pred štartom nového ročníka sa hľadajú adepti na postup a na tie najvyššie priečky.

Z tréningových nárokov a herného kádra nepoľavili Harichovčania, ktorí isto budú skúšať na druhý postup získať štvrtoligové miestenky.

Dobrá partia je naďalej v Nálepkove, no ako vždy o prekvapenia nebude núdza. Piata liga Podtatranská je na to ako stvorená!

Autor: Jozef Petruška

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.