Pondelok, 14. júna, 2021Meniny má Vasil

Nová kolektívna zmluva hráčov a NHL zatiaľ v nedohľadne

SITA|18. aug 2004 o 13:45

TORONTO 18. augusta (SITA) - Ani ďalšie torontské kolo rokovaní o novej kolektívnej zmluve medzi vedením NHL a hráčskej asociácie NHLPA neprinieslo žiaden progres. Obe strany sa nedokázali dohodnúť na ...

TORONTO 18. augusta (SITA) - Ani ďalšie torontské kolo rokovaní o novej kolektívnej zmluve medzi vedením NHL a hráčskej asociácie NHLPA neprinieslo žiaden progres. Obe strany sa nedokázali dohodnúť na novej zmluve. “Urobili sme asi krok mimo,” povedal riaditeľ NHLPA Ted Saskin a pokračoval: “Budeme viesť ďalšie rozhovory. Veríme, že nájdeme miesta, v ktorých obe strany ustúpia.”

Obe strany sa dohodli aj na programe ďalších schôdzok. Najbližšie by sa mali stretnúť 25. a 26. augusta v Ottawe a 31. augusta a 1. septembra v Montreale. Súčasná kolektívna dohoda, ktorá bola počas posledných 10 rokov dvakrát predĺžená, vyprší po 15. septembri. Ak sa dovtedy NHL a NHLPA nedohodnú, začiatok nového ročníka sa posunie. Hlavnými bodmi, v ktorých majú strany rozdielne názory, sú platový strop a tým aj stanovenie maximálnych výdavkov majiteľov mužstiev na prevádzku.

“Čas sa nám kráti a my musíme už urobiť nejaký progres. Fakty sú jasné, po utorňajšej schôdzke vôbec nezatvárame dvere. Verím v dohodu,” uviedol jeden zo šéfov NHL Bill Daly, podľa ktorého NHLPA v utorok zamietla šesť konceptov pripravovanej kolektívnej dohody.

NHLPA odmieta akýkoľvek platový strop a chcela by zavedenie dane z luxusu. Rovnaký systém funguje aj v NBA, kde musia kluby zaplatiť do spoločnej kasy za každý minutý dolár navyše rovnakú sumu, o akú prekročili platové obmedzenie. NHL minie na platy hráčov viac ako 75 percent všetkých výnosov. Podľa oficiálnych zdrojov bola strata NHL v minulom roku 273 miliónov dolárov. Naposledy sa neodohral kompletný ročník NHL v sezóne 1994/95, keď namiesto 82 zápasov nastúpili tímy v základnej časti len na 48 stretnutí. V súčasnosti hrozí neodohranie celého ročníka NHL.


Súvisiace články