Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Norimberg privíta lídra z Wolfsburgu

Sportnet|6. nov 2004 o 00:00

Slovenskí priaznivci futbalu sa môžu tešiť na dnešný súboj nemeckej bundesligy medzi nováčikom súťaže Norimbergom a Wolfsburgom.

O ofenzívu Norimbergu sa aj v dnešnom zápase budú starať Slováci Marek Mintál (vpravo) a Róbert Vittek (v strede).

FOTO SME - PAVOL MAJER

Slovenskí priaznivci futbalu sa môžu tešiť na dnešný súboj nemeckej bundesligy medzi nováčikom súťaže Norimbergom a Wolfsburgom. V domácom tíme by totiž mali nastúpiť až traja naši hráči, za hostí jeden. Od začiatku zápasu sa ráta s "Norimberčanmi" Marekom Mintálom a Róbertom Vittekom, Samuel Slovák by sa mal dostať do hry počas zápasu. Za hostí bude hrať od začiatku Miroslav Karhan.

Frankenstadion s kapacitou 44 833 divákov môže byť dnes vypredaný, pretože hosťujúci Wolfsburg je prekvapujúcim lídrom bundesligy po 11 kolách. Norimberg je momentálne dvanásty, posledné tri zápasy však hral pre zranenia a karty s výraznými dierami v zostave, najmä v defenzíve. Aj napriek tomu dokázal v poslednom kole zvíťaziť na ihrisku Rostocku, ktorý má v tejto sezóne doma žalostnú bilanciu šiestich prehier bez zisku čo len jediného bodu. Proti Wolfsburgu bude Norimbergu opäť chýbať až polovica základnej zostavy.

Norimberg je zatiaľ lepší na súperových ihriskách, kde získal z celkových 13 bodov až osem, doma zdolal len Freiburg 3:0, k čomu prispeli Mintál s Vittekom po góle. Wolfsburg prvé tri zápasy vonku vyhral zhodne 2:1, v posledných dvoch zakaždým prehral na nulu. Výsledok dnešného zo slovenského pohľadu historického zápasu je otvorený, miernym favoritom je Wolfsburg. Malou výhodou pre domácich môže byť, že ich tréner Wolfgang Wolf naposledy pôsobil práve vo Wolfsburgu, kde ho v marci 2003 vymenil Jürgen Röber. Dnes je trénerom hostí Belgičan Erik Gerets.

(sv)

Súvisiace články