Nedeľa, 20. júna, 2021Meniny má Valéria

Norimberg je v Bundeslige

Sportnet|10. máj 2004 o 00:00

NORIMBERG - Futbalisti 1. FC Norimberg vo svojom strede s trojicou slovenských legionárov Marekom Mintálom, Samuelom Slovákom a Róbertom Vittekom si tri kolá pred koncom druhej najvyššej nemeckej súťaže zabezpečili postup do Bundesligy vďaka víťazstvu ..

NORIMBERG - Futbalisti 1. FC Norimberg vo svojom strede s trojicou slovenských legionárov Marekom Mintálom, Samuelom Slovákom a Róbertom Vittekom si tri kolá pred koncom druhej najvyššej nemeckej súťaže zabezpečili postup do Bundesligy vďaka víťazstvu na pôde Osnabrücku 4:3. Kanonier Vittek prispel k návratu do prvej ligy jedným gólom a po zápase sa spolu so Slovákom tešili na trávniku spolu s fanúšikmi, nechýbalo ani striekanie pivom a víťazná atmosféra panovala aj pri ceste autobusom. Tvorca hry Norimbergu a s 18 gólmi najlepší strelec druhej ligy Mintál pre zranenie kolena na zápase chýbal a držal palce doma, no bol presvedčený, že jeho spoluhráči spravia potrebný posledný krok.

Vittek strelil v 72. vyrovnávajúci gól na 2:2 a hoci Norimberg vzápätí inkasoval, dvoma zlepenými gólmi v závere strhol víťazstvo na svoju stranu. "Ihneď po zápase sme na trávniku oslavovali s našimi fanúšikmi, dostali sme postupne tričká s nápismi čiapky a šály. Potom sme klasicky divákom poďakovali za podporu, povyhadzovali sme im suveníry, popili trochu piva a pooblievali sa. Cestou do kabíny a prakticky celú cestu v autobuse bolo dosť hlučno a panovala víťazná atmosféra," povedal Vittek, ktorý prišiel do Norimbergu pred začiatkom sezóny zo Slovana Bratislava. V druholigovom tíme si hneď od začiatku vybojoval miesto v základnej jedenástke.

"V úvode sezóny som sa dostával do mnohých príležitosti, nemal som však potrebné strelecké šťastie. Teraz mi to konečne sype, som veľmi spokojný a teším sa, že si v budúcej sezóne zahrám v bundeslige," dodal slovenský reprezentant, na ktorého vedenie Norimbergu nedávno uplatnilo opciu.

Marek Mintál pre zranenie nemohol podporiť spoluhráčov priamo na trávniku, z víťazstva však mal veľkú radosť a teší sa na oslavy, ktoré pripravuje vedenie klubu po najbližšom domácom zápase. "Keď som sem išiel pred sezónou, tak som si v kútiku duše hovoril, že keby som tak dal osem až desať gólov, bol by som spokojný. Teraz ich mám na svojom konte osemnásť a môžem povedať, že teraz som maximálne spokojný s touto bilanciou i s celým úvodným rokom pôsobenia v Norimbergu. Zmluvu mám ešte na jeden rok a v prípade obojstrannej spokojnosti by mohlo prísť k uplatneniu opcie," povedal Mintál. (tasr)

Súvisiace články