Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Norimberg chce Zehera, no má plnú súpisku a jediný problém je, že ho nemá kde napísať

Sportnet|Publikované 28. nov 2003 o 23:00

Košice - Piatok popoludní malo byť jasnejšie v otázke útočníka 1. FC Košice Róberta Zehera. Aspoň tak to avizoval licenčný manažér FIFA Juraj

Vengloš, ktorý zastupuje tohto futbalistu. Ako je známe 18-ročný talent bol na týždňových skusoch u účastníka II. nemeckej bundesligy, za ktorý pravidelne nstupujú dvaja Slováci - Marek Mintál a Róbert Vittek. Predstaviteľom klubu sa pozdával, preto už pred časom mohol J. Vengloš konštatovať, že hráča chcú. Malo to len jednú prekážku, o ktorej vtedy nechcel hovoriť, ale chcel počkať práve do včerajška. Keď sme sa s ním popoludní spojili zdupľoval záujem Norimbergu a vysvetlil tiež, kde je pes zakopaný...

"Zo strany Norimbegu je záujem o služby Róberta Zehera. Jediným problém Norimbegu je ten, že nemôže na súpisku napísať viac hráčov, ako v súčasnosti má. Túto situáciu momentálne Norimberg rieši, lebo Robo ešte môže hrať za mládežnícke tímy, takže chceme nájsť určitý spôsob, akým by ho mohli napísať na súpisku. Dali sme si termín do 8. decembra, aby sme to mali vyjasnené."

Je teda Norimberg definitívnym záujemcom o Zeherpve služby, alebo sú v hre aj iné kluby?

"Norimberg je v súčasnosti hlavným záujemcom. My však máme rozbehnuté aj rokovanie s inými mužstvami. Viac však nebudem prezrádzať, lebo ozaj je to v štádiu rokovaní."

Sú v hre i rakúske tímy?

"Hmm... Poviem to tak, som v rokovaní s viacerými mužstvami a nerád by som špecifikoval, z ktorých krajín. Definitívne bude všetko jasné po spomínanom 8. decembri."

Keďže Norimberg uvažuje, akou cestou dopísať Zehera na súpisku, znamená to teda, že aj by súhlasili s podmienkami hráča i s odstupným pre 1. FC Košice?

"V prípade, ak v Norimbergu nájdu cestu, ako ho napísať na súpisku, tak áno - dohoda je urobená. Je už i predbežná dohoda o odstupnom."

Aké by malo byť?

"Je to tajomstvo. Ja vám to nemôžem povedať."

V Norimbergu bol spolu so Zeherom i Samuel Slovák zo Slovana. Aká je situácia okolo neho?

"Obdobná, ako u Zehera. V Norimbergu budú v lete viacerým hráčom končiť zmluvy. V klube chcú už teraz s viacerými hráčmi ukončiť kontrakt. Tým pádom by bolo miesto i pre Sama Slováka. V klube majú záujem aj o jedného, aj o druhého. Teraz len závisí od predstaviteľov klubu, či do 8. decembra nájdu nejakú medzeru, aby oboch napísali na súpisku, respektíve, či budú vedieť, ktorí hráči sú na odchode."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.