Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Nominácie na stretnutia 1. kola svetovej skupiny

SITA|Publikované 12. apr 2007 o 14:12

BRATISLAVA 12. apríla (SITA) - Nominácie na stretnutia 1. kola I. a II. svetovej skupiny Pohára federácie 2007 tenisových ženských reprezentačných družstiev (hrá sa 21. - 22. apríla):


I. svetová skupina:

  • USA - BELGICKO

(Delray Beach - Florida, Delray Beach Tennis Center, tvrdý povrch Plexipave vonku, kapacita 3000 divákov)

USA: Serena Williamsová, Venus Williamsová, Lisa Raymondová, Vania Kingová, kapitánka: Zina Garrisonová

Belgicko: Kirsten Flipkensová, Caroline Maesová, Yanina Wickmayerová, Tamaryn Hendlerová, kapitánka: Sabine Appelmansová

bilancia: 4:1


  • RUSKO - ŠPANIELSKO

(Moskva, Malá športová aréna Lužniki, antuka v hale, kapacita 6545 divákov)

Rusko: Svetlana Kuznecovová, Naďa Petrovová, Anna Čakvetadzeová, Jelena Vesninová, kapitán: Šamil Tarpiščev

Španielsko: Anabel Medinová-Garriguesová, Lourdes Domínguezová-Linová, Laura Pousová-Tiová, Nuria Llagosterová-Vivesová, kapitán: Miguel Margets

bilancia: 3:1


  • FRANCÚZSKO - JAPONSKO

(Limoges, palác športov Beaublanc, antuka v hale, kapacita 5000 divákov)

Francúzsko: Tatiana Golovinová, Séverine Bremondová, Natalie Dechyová, Virginie Razzanová, kapitán: Georges Goven

Japonsko: Ai Sugijamová, Akiko Morigamiová, Aiko Nakamurová, Ajumi Moritová, kapitán: Minoru Ueda

bilancia: 5:1


  • TALIANSKO - ČÍNA

(Castellaneta Marina, Nova Yardinia, antuka vonku, kapacita 3000 divákov)

Taliansko: Francesca Schiavoneová, Tathiana Garbinová, Flavia Pennettová, Roberta Vinciová, kapitán: Corrado Barazzutti

Čína: Šuai Peng, Tian-tian Sun, Šuai Žang, Šeng-nan Sun, kapitán: bez konkretizácie

bilancia: 1:0


Víťazi postupujú do semifinále I. svetovej skupiny (hrá sa 14. - 15. júla), zdolané tímy budú hrať o účasť v I. svetovej skupine 2008 (hrá sa 14. - 15. júla).


II. svetová skupina:

  • SLOVENSKO - ČESKO

(Bratislava, Sibamac aréna Národného tenisového centra, antuka pod otvorenou strechou, kapacita 4000 divákov)

Slovensko: Daniela Hantuchová, Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková, Janette Husárová, kapitán: Mojmír Mihal

Česko: Nicole Vaidišová, Lucie Šafářová, Iveta Benešová, Barbora Záhlavová-Strýcová, kapitán: Aleš Kodat

bilancia: 0:1


  • NEMECKO - CHORVÁTSKO

(Fürth, areál klubu TV Fürth 1860, antuka vonku, kapacita 3500 divákov)

Nemecko: Anna-Lena Grönefeldová, Sandra Klöselová, Tatiana Maleková, Andrea Petkovicová, kapitánka: Barbara Rittnerová

Chorvátsko: Jelena Kostaničová-Tošičová, Ivana Lisjaková, Sanja Ančičová, Petra Martičová, kapitán: Goran Prpič

bilancia: 0:1


  • KANADA - IZRAEL

(Kamploos, Kamploos Fieldhouse, tvrdý povrch Taraflex v hale, kapacita 1500 divákov)

Kanada: Aleksandra Wozniaková, Stéphanie Duboisová, Marie-Eve Pelletierová, Valérie Tétreaultová, kapitán: Rene Collinsová-Simpsonová

Izrael: Šahar Peerová, Anna Smašnovová, Tzipora Obzilerová, Julia Gluškovová, kapitán: Oded Jacob

bilancia: 1:0


  • RAKÚSKO - AUSTRÁLIA

(Dornbirn, Messe Dornbirn, antuka v hale, kapacita 2700 divákov)

Rakúsko: Sybille Bammerová, Tamira Paszeková, Yvonne Meusburgerová, Melanie Klaffnerová, kapitán: Alfred Tesar

Austrália: Samantha Stosurová, Nicole Prattová, Alicia Moliková, Rennae Stubbsová, kapitán: David Taylor

bilancia: 2:2


Víťazi postupujú do stretnutia o účasť v I. svetovej skupine (hrá sa 14. - 15. júla), zdolané tímy budú hrať o účasť v II. svetovej skupine 2008 (hrá sa 14. - 15. júla).

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.