Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Nohejbalový šampionát dvojíc a trojíc uvidí Humenné

Sportnet|Publikované 9. nov 2012 o 23:00

Dnes hostí humenská športová hala najlepších nohejbalistov Slovenska v družstvách.HUMENNÉ. Po druhýkrát v histórii sa podujal ŠK Laborec Humenné na organizáciu slovenského šampionátu dvojíc a trojíc v nohejbale mužov. Dejiskom bude celý dnešok humenská športová hala.

Pôvodne bol program šampionátu rozdelený do dvoch dní, napokon sa však všetko zlialo do dnešnej soboty.

„Vychádzali sme z počtu nahlásených účastníkov. Máme sedem trojíc a deväť dvojíc, takže celý program na dvoch ihriskách zvládneme v sobotu. Od deviatej ráno začnú trojice, po krátkej obedňajšej pauze prídu na rad dvojice,“ konštatoval Marián Mihok.

Aj o „repre“ nomináciu

Humenský športový priaznivec mohol nohejbalový šampionát už v Humennom pred dvoma rokmi zhliadnuť, dnes má príležitosť opäť.

„S organizáciou akcie tohto typu už máme skúsenosti, chceme nohejbal ešte viac spropagovať, verím, že šampionát bude mať patričnú úroveň. Predstaví sa celá slovenská špička, pretože šampionát je nominačnými pretekmi pre majstrovstvá sveta v českom Nymburku,“ dodal Marián Mihok.

Aj humenský klub bude mať na „domácom“ šampionáte zastúpenie. Trio Mihok, Tabaka, Vasiľko vytvorí trojicu, so striedaním budú hájiť humenské farby aj v konkurencii dvojíc.

„Chýbajú nám dvaja stabilní hráči - opora Lukáš Gabák je pracovne mimo republiky, Gabo Horvat sa zranil. Ak by sme boli komplet, mohli sme pomýšľať aj na medailu, takto veľké ambície nemáme,“ podotkol šéf i hráč humenského nohejbalu.

Pod Vihorlatom bude mať nohejbal dvojité regionálne zastúpenie, objavia sa aj hráči TJ Slovan Belá nad Cirochou (Dzurovej, Dunaj, Šimon, Lojan).

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.