Štvrtok, 28. január, 2021Meniny má Alfonz

Nohejbalistky z Trebišova dnes cestujú na svetový šampionát

Sportnet|Publikované 26. nov 2002 o 23:00

Trebišov Študentka druhého rocníka Cirkevného gymnázia Jána Krstitela v Trebišove Katarína Danková okúsila nohejbalovú palubovku v case, ked ešte

navštevovala základnú školu. Ked sa v Trebišove formoval nohejbalový klub, ktorý vznikol v roku 1999, casto ju otec Marián brával na tréningy do telocvicne. Hned pri prvých dotykoch s futbalovou loptou bolo u Katky badat, že má talent, nuž a to bol dostatocný dôvod pre jej otca, súcasného prezidenta NK 99 Trebišov, aby dcére vybavil hostovanie v Zalužiciach. Urobil to preto, lebo v tom case Trebišovcania dievcenský tím ešte nemali. "Debut pred nízkou sietou som zažila v drese Zalužíc v roku 2000. Spolu so mnou za túto obec hrávala aj dalšia Trebišovcanka Daniela Perunská. Dovtedy sme trénovali iba s našimi mužmi, takže to bolo konecne aj pre nás isté herné osvieženie. V tom case s nami za Zalužice hrávali sestry Vinanské a Renáta Gejgušová. Velmi dobré spomienky mám na turnaj v Košiciach, kde sme v sútaži žien skoncili na tretom mieste. Tento úspech bol pre mna dôležitým zlomom v kariére, uvedomila som si, že mám reálnu šancu zlepšovat sa a v nohejbale dosiahnut viac," spomínala na svoje zaciatky štíhla nohejbalistka. O rok neskôr už vedenie NK 99 Trebišov, vidiac výraznú kvalitu svojich ešte neobrúsených diamantov, prihlásilo do prvej ženskej ligy v nohejbale svoje družstvo. Do ženského tímu pribudla dalšia Trebišovcanka Marianna Polanská a na hostovanie z Úbreža prišla Gabriela Vinanská. Trebišovcanky mali v prvoligovej sútaži premiéru ako hrom skoncili na krásnej druhej priecke. "V tom case sa nám naozaj darilo, ale za ešte väcší úspech považujem slovenský šampionát v nohejbale, ktorý sa uskutocnil u nás doma v Trebišove. Na tomto podujatí obsadili Gabriela Vinanská s Danielou Perunskou v dvojkách striebornú priecku, nuž a v trojiciach sme po tuhom boji vybojovali historické zlato pre trebišovský nohejbal. Pokorili sme vtedy majsterky sveta z DPMK Košice, co bol pre nás neuveritelný úspech," s úsmevom poznamenáva Katka Danková. Ved, kto by sa na jej mieste nesmial. Ich úspechy majú z roka na rok stúpajúcu tendenciu a aj v ostatnej sezóne dosiahli mladé Trebišovcanky prenikavý úspech. Štvorica Perunská, Danková, Polanská a Ilešová obsadila v dlhodobej sútaži prvej nohejbalovej ligy, ktorá sa hrá satelitným systémom, skvelé prvé miesto. "Je to skutocne výborný pocit a stále nás to motivuje k dosahovaniu ešte väcších úspechov. Odrazilo sa to aj na zisku našich zlatých medailí v dvojkách a trojkách na majstrovstvách Slovenska, ktoré sa konali v nedalekých Michalovciach. Zlato nám neušlo ani v singloch, lebo Danka Perunská skoncila na prvom mieste a ja na druhom. Mali sme z toho obrovskú radost, ved kto by ju aj nemal. Získali sme zlato vo všetkých troch kategóriách po troch rokoch nášho nohejbalového úcinkovania. Je to fakt úžasné," opísala radost z prenikavého úspechu šestnástrocná študentka.

Zajtra sa v madarskom Szombathely zacínajú majstrovstvá sveta v nohejbale, ktoré potrvajú do nedele 1. decembra. Dve zo ženského družstva žien Trebišova, Katarína Danková a Daniela Perunská na nich budú reprezentovat slovenskú reprezentáciu. Do dresu s dvojkrížom na prsiach ich predurcili predovšetkým vynikajúce výsledky v ostatných dvoch sezónach. "V priebehu novembra sme absolvovali dve sústredenia v Trebišove a Košiciach, ktoré boli výlucne zamerané na nácvik herného štýlu, akým sa chceme prezentovat na svetovom šampionáte. Reprezentacný tréner Gabriel Vinanský na sústredení skúšal rôzne herné varianty a zhovárali sme sa aj o našich ambíciách. Prezradím, že najmä v dvojiciach sú dost vysoké. Máme tam dost silné zastúpenie, takže si právom trúfame. Bez šancí nie sme ani v trojiciach a singloch. Do Madarska sa velmi teším a verím, že odtial neodídem naprázdno," dodala na záver Katarína Danková. Do dejiska nohejbalových majstrovstiev sveta dnes odcestoval ešte jeden reprezentant NK 99 Trebišov Silven Galus, ktorý tam bude hájit farby juniorského výberu slovenskej republiky. Všetkým našim reprezentantom prajeme úspešný štart a dosiahnutie najlepších úspechov na svetovom fóre.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.