Streda, 4. augusta, 2021Dnes je Deň Matice slovenskej, Meniny má Dominika, Dominik

Nohejbal: Tucet hodín nohejbalu pre všetkých

TASR|4. jan 2001 o 10:31

Košice 4. januára (TASR) - Kráľovský prvý smeč Košice 2001 alebo Tucet hodín nohejbalu je názov športovo-spoločenskej show, ktorú pripravili na Troch kráľov - 6.januára funkcionári NK DPMK Košice.

Po dvojročnej prestávke a dvoch ročníkoch nonstop dvadsaťštyrihodinovky nohejbalu sa Košičania rozhodli skrátiť akciu na polovicu, no vyplniť program dvanástich hodín tak, aby si prišli na svoje všetky generácie od žiakov po veteránov. V každú hodinu začne 6. januára od 8.00 h v telocvični DPMK Košice na Bardejovskej ulici jeden turnaj, takže ich celkový počet bude trinásť, čo na Slovensku ešte nikdy nebolo. Navyše dopravári sa rozhodli poriadať túto akciu každoročne s pevným termínom 6. januára.

V tzv. zahrievacom kole Zero cup sa na palubovke stretnú od 8.00 prví záujemcovia podľa sloganu "kto skôr príde, ten skôr melie" a potom už v nepretržitom slede budu nasledovať Young boys cup (turnaj juniorov do 19 rokov), Old boys cup (veteráni nad 40 rokov), Family cup (turnaj rodín) a pod. Myslelo sa aj na tých najmenších (Mini cup), turnaje miešaných trojíc, novinárov, osobností, žien a vrcholom by mal byť o 19.00 h Kráľovský turnaj majstrov sveta Kings cup za účasti bývalých a súčasných svetových šampiónov, ktorí po poslednom turnaji Night club cup usporiadajú aj autogramiádu.