Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Nočná mora Košičanov - štandardky súpera

Sám vojak v poli. Erik Pačinda v tyle nepriateľa, mužstva z Banskej Bystrice. (Autor: Peter Čontoš)
Sportnet|Publikované 21. júl 2014 o 22:00

Futbalisti MFK Košice získavajú povesť „sériového“ mužstva.

Kým na jar na seba pútali pozornosť tým, že dokázali natiahnuť celkom peknú sériu bez prehraného zápasu, i s bonusom pre Darka Tofiloského (706 minút bez inkasovaného gólu), v novej sezóne ťahajú „špagát“ na opačnú stranu, a už má dĺžku štyroch prehraných súťažných zápasov - 0:1 so Slovanom v Superpohári, 1:2 s Banskou Bystricou v lige, 0:1 s Libercom v Európskej lige a 1:4 v ďalšom ligovom dueli so Žilinou.

KOŠICE. Kým v prvých troch zápasoch sa ešte dalo o vinu na prehrách podeliť aj s povestným šťastím, v Žiline už asi nebolo s kým, lebo prehra 1:4 je rozdiel triedy, a šťastie sa od takého výsledku zrejme dištancuje.

No Košičania ho sami odohnali od svojich kopačiek. „Pritom zápas sme nezačali zle. Povedali sme si, čo chceme proti Žiline hrať, a v prvom polčase, keď sme dobre kombinovali, nám to aj vychádzalo,“ vraví košický stredopoliar Erik Pačinda, že mužstvo malo nábeh na dobrý, teda priaznivý výsledok.

„Mohli sme ho dosiahnuť, nebyť hlúpych chýb pri štandardkách súpera. Tréner nás pred zápasom aj upozorňoval, že musíme byť pri nich dôrazní, nemôžeme dovoliť súperovi, aby sa pri nich dostal k zakončeniu, a napriek tomu tri zo štyroch gólov dostaneme práve zo štandardiek. Neviem si vysvetliť, čím to je, či tie štandardné situácie podceňujeme alebo čo. Aj keď Žilina hrá dobrý, kombinačný futbal, dostať tam štyri góly, a tri zo štandardiek, je priveľa. Nechávali sme im pri nich príliš veľa priestoru. Kým od súperov takto dostávame veľa gólov, my zo štandardiek nevyťažíme nič. Aj s Libercom zahrávame desať rohov, a ani raz to nezakončíme strelou na bránu.“

Aj preto ten žalostný gólový priemer (0,5) na zápas. „Je pravda, že vpredu sa dosť trápime, nejde to Janymu Novákovi, ďalším útočníkom, ani mne. V koncovke sa musíme zlepšiť, asi by sme to mali riešiť jednoduchšie. Nechceme sa vyhovárať, že sme mali v nohách zápas s Libercom, aj keď ja sa musím priznať, že som cítil únavu. Nemôžeme to zvaľovať ani na horúce počasie, lebo sme hrali až večer, keď sa trochu ochladilo. Keď domáci poliali trávnik, bol čerstvý vzduch a celkom príjemne. Na Žilinu sme sa zodpovedne pripravovali, bez toho, že by sme mysleli na pohárovú odvetu s Libercom, veď sme na to mali ešte štyri dni, ale aj tak sme zápas v Žiline nezvládli.“

Rád by sa pozrel aj do Rumunska

Ešte sú za nami síce len dve ligové kolá, ale Košice na poslednej priečke a nula bodov na ich konte už trocha evokujú časy nedávno minulé, keď to mali v najvyššej súťaži poriadne nahnuté.

„Musíme si to usporiadať najmä v hlavách, a každý musí začať sám od seba, prečo to teraz nefunguje, keď to na jar po príchode nového trénera, keď každý makal na sto percent, išlo v pohode. Musíme sa snažiť, aby sme sa z tejto situácie dostali čo najskôr. Ja verím, že to bude už v Liberci. Rád by som sa pozrel aj do Rumunska (Košičanov by v prípade postupu čakal v 3. predkole Európskej ligy UEFA rumunský celok FC Astra Giuirgiu - pozn. red.), ešte som tam nebol, aj keď sme v príprave proti Rumunom už hrali,“ vraví Erik Pačinda.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.