Piatok, 22. január, 2021Meniny má Zora

Nižná Slaná rozdrvila Kovstav na jeho ihrisku

Sportnet|Publikované 23. sep 2002 o 22:00

Rožňava - Nedeľňajšie kompletné 7. kolo prinieslo iba jediné víťazstvo hostí, keď sa presadili Nižnoslanci na ihrisku v Nadabulej proti Kovstavu. O

poraziteľnosť prišli hráči Krh. Podradia, naopak, futbalisti spod Radzima opäť vyhrali. Po rozhodnutí zrušiť kontumáciu 2. kola sú bez prehry už len Kunovotepličania. Bez trojbodového zápisu ostáva naďalej mužstvo Dediniek. Bilancia 7. kola: 7 6 0 1 18:10 (góly) a 18:3 (body), doteraz: 48 29 7 12 118:73 (góly) a 90:45 (body). Spolu padlo v 7. kole 28 gólov (doteraz 191), čo predstavuje priemer presne 4 góly na zápas (doteraz 3,98). Rozhodcovia vytiahli 17 žltých kariet (doteraz 111) a dva razy sa červenalo (doteraz 16 ČK). Strelcami kola sa stali s troma gólmi Š. Ruszó z Nižnej Slanej a R. Lipták z Dobšinej. V 8. kole I. triedy ObFZ Rožňava sa stretnú: FK Brzotín - Gem. Poloma, Nižná Slaná - Plešivec, Kružná - Kovstav, Dedinky - Dobšiná, Lipovník - Dlhá Ves, Krh. Podhradie - Kun. Teplica, Rudná - Vyšná Slaná.

PLEŠIVEC - GEM. POLOMA 5:1 (2:1)

Góly: 73. a 90. Pulen, 5. Viola, 15. M. Kubík, 66. L. Horváth resp. 20. Hatvaník. ŽK: Horváth - Z. Greško 2, Chanas. ČK: Z. Greško (hostia). D: 200. R: A. Farkaš. DZ: J. Krzák.

Domáci začali dobre a už po štvrťhodine viedli gólmi Violu a Kubíka. Hostia síce Hatvaníkom znížili, hru vyrovnali a mohli vyrovnať aj stav, lenže šancu nevyužili. V 37. minúte uvidel Z. Greško druhú žltú kartu a Plešivčania číselnú prevahu vyjadrili ďalšími gólmi do siete družstevníkov. Po hodine hry sa presadil Horváth a neskôr dva razy Pulen. Zaslúžené víťazstvo ašpiranta na postup prinieslo zisk troch bodov a druhú priečku v tabuľke za Kunovou Teplicou. S týmto súperom sa v 2. kole rozišli remízou 1:1 a po prieťahoch na ObFZ, keď ŠTK výsledok najprv skontumovala a neskôr sa vrátila k pôvodnému rezultátu, strácajú Plešivčania a susedov z Kunovej Teplice jeden bod.

DOBŠINÁ - KRUŽNÁ 4:1 (1:1)

Góly: 29., 61. a 67. R. Lipták, 63. Zahoranský resp. 32. Rusnyák. ŽK: S. Grančák - P. Boroš. D: 120. R: J. Chomjak. DZ: J. Šimšík.

Vo vyrovnanom 1. polčase využili obe mužstvá iba po jednej šanci. V 29. minúte zužitkoval kolmú prihrávku Lipták a o chvíľu neskôr na opačnej strane strelou spoza šestnástky vyrovnával Rusnyák. Po zmene strán už jasne dominovali domáci. Do vedenia poslal Dobšinú opäť Lipták, po priamom kope sa hlavou nemýlil Zahoranský a skóre uzavrel po chybe obrany hostí tretí raz v stretnutí Lipták. Domáci si v slušnom zápase pripísali druhé víťazstvo.

KUN. TEPLICA - KRH. PODHRADIE 4:1 (2:0)

Góly: 15. Gonos, 39. Čatlóš, 48. Fakľa, 68. Fatľa resp. 85. Barczi. ŽK: 0 - R. Znak. D: 100. R: Bakoš N. DZ: L. Šimko.

V zápase jasne domáci prevýšili hosťujúcich futbalistov. Prvý sa streleckej listiny zapísal Gonos, ktorý presne trafil z priameho kopu z 25 metrov do šibenice Šalamonovej brány. Ďalšie góly Kunovčanov padli z kombinačných akcií. Lipovník sa presadil až v závere, keď čestný úspech zaznamenal päť minút pred koncom Barczi.

KOVSTAV - NIŽNÁ SLANÁ 1:7 (0:2)

Góly: 56. Lázár (11m) resp. 3., 59. a 63. Ruszó, 53. a 90. Valentko, 44. Drábik, 75. Vandášik. ŽK: bez. D: 80. R: L. Fábian. DZ: G. Gášpár.

Baníci od úvodu hrali svoju hru a kovstaváci im neboli rovnocenným súperom. Z množstva šancí premenili hostia už prvú, keď po kombinácii otvoril skóre Ruszó. Niekoľko názbnakov šancí domácich neprinieslo úspech, ale rovnako váhali i hostia. Až v závere polčasu dopravil druhý raz loptu do siete Drábik. Po prestávke sa obraz hry nezmenil a na 3:0 upravil Valentko. Kovstav znížil Lázárom z jedenástky, ale baníci súpera úplne rozdrvili. V množstva príležitostí sa presadil ešte dvakrát Ruszó, raz Vandrášik a v záverečnej minúte upravil konečné skóre strelou do ľavého dolného rohu Valentko. Hostia si prišli po tri body a tie si celkom zaslúžene i odviezli.

VYŠNÁ SLANÁ - KRH. PODHRADIE 1:0 (0:0)

Gól: 46. M. Ambrúž. ŽK: Valko-Krišťák, O. Liptai - Kún 2, Juríni, Lázár. ČK: Kún (hostia). D: 150. R: P. Repaský. DZ: L. Székely.

Pod radzimom sa stretli dva dosiaľ najúspešnejšie celky. V rušnom a bojovnom zápase sa nakoniec tešili domáci. Už v 5. minúte namieril Mészner do vikla, ale domáci gólman jeho strelu zázračne chytil. V 38. minúte mohol vsietiť Valko-Krišťák, ale Páll bol namieste. Ani po prestávke sa vyrovnaný priebeh duelu nezmenil. Jediný gól stretnutia padlo krátko po úvodnom hvizde 2. polčasu, keď centri Vlako- Krišťáka hlavou skóroval Ambrúž. Ďalším gólom Vyšnoslancov zabránil najlepší hosťujúci hráč Páll, ktorý si dôveru trénera Krh. Podhradia zaslúžil, keď nahradil zraneného Lentvorského.

RUDNÁ - BRZOTÍN 1:0 (1:0)

Gól: 35. M. Demény. ŽK: Demény, E. Lipták - 0. D: 120. R: J. Antal. DZ: O. Gelda.

Na ihrisku nováčika videli diváci vyrovnané stretnutie. Úvod patril domácim, ale hostia hru postupne vyrovnali. Mohli dať dva razy gól, ale gólman Rudnej bol namieste. Po centri v 35. minúte sa bna opačnej strane presadil Demény, ktorý prízemnou strelou dal jediný a víťazný gól Rudnej. Po zmene strán sa hralo väčšinou v strede poľa. V 51. minúte domáci mohli svoj náskok zvýšiť, ale E. Lipták nepremenil pokutový kop, keď jeho strelu zneškodnil brankár Brzotína Lenkei.

DLHÁ VES - DEDINKY 2:0 (1:0)

Góly: 18. Blatník, 47. Kakalejčík (11m). ŽK: A. Pomaj - P. Ogurčák. D: 60. R: Š. Lucza. DZ: O. Lábaj.

V herne vyrovnanom zápase strieľali presne iba domáci. Prvý gól Zlartého klasu vsietil po zaváhaní obrancov spod Geráv Blatník. Hostia nastrelili brvno a zahodili aj ďalšie príležitosti volajúce po góle. V podobnom duchu pokračovali obe celky aj po príchode z kabín. V 47. minúte však faulovali hostia vo veľkom vápne Pomaja a z bieleho bodu sa Kakalejčík nemýli, keď M. Ogurčákovi nedal šancu. Po krutej prehre spred týždňa v Kružnej sa hráči Dlhej Vsi doma rehabilitovali ziskom troch bodov. Dedinky naďalej pokračujú v slabých výkonoch a ostávajú bez víťazstva na dne tabuľky.