Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Nitrianske zakliatie stále trvá

Sportnet|Publikované 17. feb 2009 o 23:00

Popradským basketbalistkám akoby v tejto sezóne nebolo súdené vyhrať nad súperom z Nitry. Už po tretíkrát v tomto súťažnom ročníku totiž hráčkam spod

Zobora tesne podľahli. Po predchádzajúcich prehrách o dva a šesť bodov tentoraz na domácej palubovke ťahali za kratší koniec o tri body.

POPRAD. Hostiteľský tím nedokázal vo svoj prospech využiť ani tú skutočnosť, že ich protivník pricestoval pod Tatry v oklieštenej zostave.

"Začiatok nám príliš nevyšiel, dlho sme sa nevedeli presadiť v útoku. Potom sme to dotiahli, aj sme chvíľu vyhrávali, ale záver sme znova nezvládli. V prvom polčase, keď sme sa dostali do vedenia, sme mali náš náskok natiahnuť. Namiesto toho sme urobili niekoľko hlúpostí a do bodového trháku išiel náš súper. V tesnom závere sme so šťastím mohli vyhrať, ale nestalo sa," uviedla krídelníčka Popradu Katarína Tetemondová, ktorá bola s 22 bodmi najlepšou strelkyňou duelu.

Výborná jediná štvrtina

Popradčanky predviedli výbornú hru iba v jedinej, poslednej štvrtine zápasu, a to na kvalitného súpera nemohlo stačiť.

"Na rozohrávke sme museli improvizovať, keďže sa nám vyfaulovala Zuzka Brezaniová a zranila sa Ashley Graham. Nastúpila mladá juniorka, ktorá sa snažila a utiahla to dosť dobre. Klasická jednotka, ktorá by sa nebála vystreliť, vniknúť, nám však chýbala. Celú sezónu nám v zápasoch chýba väčšia koncentrácia. Často inkasujeme koše, ktoré by sme dostávať nemali," poznamenala K. Tetemondová.

Poslednú akciu zbabrali

Za stavu 78:81 zhruba osemnásť sekúnd pred koncom si domáci tréner vyžiadal oddychový čas, aby svojim zverenkám naordinoval taktiku pred poslednou akciou riadneho hracieho času. I keď pokyny boli jednoznačné, dievčatá to na ihrisku nezrealizovali podľa jeho predstáv.

"Jednoznačne sme tam mali vystreliť za tri body. Nevyšli nám však clony, nebola voľná hráčka a napokon sme tú akciu ani nezakončili. Veľmi ma mrzí táto tesná prehra, takto ma neteší ani tých mojich 22 bodov. Teraz vo štvrtok (zajtra) nás čaká BSS Košice, kde sa pokúsime vyhrať," dodala K. Tetemondová.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.