Sportnet|Publikované 14. nov 2016 o 17:01

V druhom zápase skupiny Kei Nišikori zdolal Stana Wawrinku.

Kei Nišikori (Jap.-5) - Stan Wawrinka (Švaj.-3) 6:2, 6:3 za 68 minút

Andy Murray (V. Brit.-1) - Marin Čilič (Chor.-7) 6:3, 6:2 za 91 minút

Andy Murray1102:012:52 b
3.Stan Wawrinka1010:25:120 b
Marin Čilič1010:25:120 b

*Legenda: poradie, hráč, zápasy, víťazstvá, prehry, sety, gemy, body.

PARÍŽ. Japonský tenista Kei Nišikori nasadený ako piaty zvíťazil nad švajčiarskou trojkou podujatia Stanom Wawrinkom za 68 minút hladko 6:2, 6:3 v úvodnom z dvoch pondelňajších stretnutí v základnej A-skupine dvojhry na koncosezónnom výberovom šampionáte Barclays ATP World Tour Finals v Londýne.

V tento deň je v rovnakej skupine ešte na programe duel Andy Murray (V. Brit.-1) - Marin Čilič (Chor.-7), začne sa najskôr o 21.00 h SEČ.

"Myslím si, že som hral od začiatku sebavedomo a solídne. Nikdy nie je ľahké hrať proti Stanovi, ale snažil som sa o stabilnú hru zo svojej strany. Potešila ma prítomnosť japonských vlajok v hľadisku, znamená to pre mňa niečo extra. V O2 Aréne hrám rád a dúfam, že budem aj naďalej podávať takéto výkony," povedal v pozápasovom rozhovore ešte priamo na kurte Kei Nišikori.

Aj takéto údery predvádzal Kei Nišikori v zápase proti Stanovi Wawrinkovi.

Premiérovo v pozícii svetovej jednotky uspel aj Brit Andy Murray a za postupom do semifinále vykročil vo veľkej pohode. V úvodnom sete duelu s Čiličom vynikol fyzickou hrou, ktorej dominantou bola predovšetkým ideálna dĺžka úderov v rýchlom prechode z obrany do útoku.

Hoci prinieslo úvodné dejstvo viacero vyrovnaných výmen, Murraymu v ňom pomohli dva úspešné brejky. Vypracoval si náskok 3:1 a istotou na podaní napokon triumfoval za 47 minút.

V druhom sete sa Brit rozhýbal na základnej čiare, rozmiestňovanými loptičkami dostal do pohybu aj Čiliča a donútil ho k viacerým nevynúteným chybám.

Sám sa síce dostal do menšieho útlmu, no v ôsmej hre napokon dotiahol duel do víťazného konca, keď premenil hneď prvý z troch mečbalov.

Andy Murray svojho súpera výrazne prevýšil. (Autor: TASR/AP)

Dvadsaťdeväťročný Murray zvýšil náskok nad o rok mladším Čiličom v bilancii zo vzájomných zápasov na 12:3.

Brit len pred dvoma týždňami vystriedal Novaka Djokoviča na čele svetového rebríčka. Srbský fenomén tam strávil 122 týždňov bez prerušenia a celkovo 223.

"Ak dovediete zápas do víťazného konca, vždy sa vám dobre hodnotí. Budem sa snažiť nadviazať na tento triumf do ďalšieho priebehu turnaja," povedal v prvom rozhovore ešte priamo na dvorci Andy Murray.

"Chcel by som sa poďakovať fanúšikom, pretože vytvorili skvelú atmosféru, ktorá mi v rozhodujúcich momentoch pomohla."