Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Niňaj prestúpil zo Slovana do Lokerenu, dohodol sa na štvorročnej zmluve

Branislav Niňaj (vľavo). (Autor: TASR)
TASR|Publikované 24. jún 2015 o 08:40

Ide o tvrdý prestup, dohodli sme sa na štvorročnej zmluve, tvrdí 21-ročný stopér.

LOKEREN. Slovenský futbalista Branislav Niňaj prestúpil zo Slovana Bratislava do belgického prvoligového klubu K.S.C. Lokeren Oost-Vlaanderen.

Ako informoval vo svojom stredajšom vydaní denník Šport, 21-ročný stopér absolvoval na sklonku minulého týždňa u nového zamestnávateľa lekárske testy a v utorok podvečer sa stal definitívne jeho hráčom.

"Ide o tvrdý prestup, dohodli sme sa na štvorročnej zmluve. Prišlo aj k dohode oboch klubov, takže už dnes odlietam do Belgicka," povedal pre denník Šport stabilný člen slovenskej reprezentačnej "dvadsaťjednotky".

Niňaj obliekal dres "belasých" od roku 2012. V minulej sezóne odohral za Slovan 22 zápasov a strelil v nich jeden gól.

Zo Slovana sa mu neodchádza ľahko

"Z prestupu mám nesmiernu radosť. Už sa veľmi teším na nové pôsobisko. Veľmi zavážilo aj to, že ma klub poznal a chcel. Pri rozhodovaní bola pre mňa dôležitá aj kvalita belgickej ligy. Tá je vysoko hodnotená, rovnako ako množstvo kvalitných hráčov, ktorí z nej vzišli."

"Zo Slovanu sa mi neodchádza ľahko, mám tam množstvo kamarátov. Zároveň by som sa klubu chcel poďakovať za to, že mi dal šancu hrať našu najvyššiu ligu," citovala Niňaja facebooková stránka spoločnosti Stars and Friends.

Pravidelne nehrával

"Nebol to ľahký prestup vzhľadom na to, že Braňo v jarnej časti nenastupoval pravidelne a navyše ho trápilo aj zranenie. Lekárska prehliadka potvrdila únavovú prasklinku. Nemalo by však ísť o nič vážne. Už dnes by mal začať s individuálnym tréningom," povedal Roman Vojtek zo spoločnosti Stars and Friends.

Lokeren je ambiciózne mužstvo a s hráčmi z našich končín tam majú dobré skúsenosti, svoju kariéru tam začínal napríklad známy český útočník Ján Koller.

"V tejto sezóne chcú prebudovať mužstvo a bojovať o Európsku ligu. V klube ho poznali do detailu a veľmi ho chceli. Belgická súťaž je kvalitná a z tohto pohľadu to bude nepochybne krok vpred."

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články