Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

"Nik z hráčov nemá permanentku na celú sezónu"

Sportnet|Publikované 25. okt 2006 o 22:00

Košice V extralige je tretím najproduktívnejším obrancom (po Klepáčovi z Martina a Pavlasovi zo Slovana). Hokejista HC Košice Miroslav Javín

nazbieral v doterajších 17. kolách desať bodov. Strelil päť gólov, pri piatich asistoval. Tridsaťsedemročný bek prispel aj k poslednému víťazstvu Košíc nad Nitrou (4:1), zaznamenal dve gólové prihrávky. Jeden z dvojice českých legionárov v tíme HC patrí zatiaľ medzi opory zadných radov.

Oceliari sa po trápení aspoň trochu zmátožili. V uplynulých štyroch zápasoch boli naladení na víťaznú strunu. "Hneď je v šatni veselšie. Úspešné výsledky cítiť na nálade. Pohoda je predsa len väčšia ako pred pár dňami. Keď sa vám začne dariť, dostaví sa aj radosť z hokeja. Sám to cítim na sebe. Aj vedenie sa trochu upokojilo, aj keď vieme, že stále ostávame veľa dlžní," rozhovoril sa Miroslav Javín.

Nik nemá rád, ak je niečím tlačený. Košičania už mali pomyselný nôž na krku. "Nedá sa povedať, že by sme ho pociťovali priamo, to nie, ale isté tlaky tu boli. Vieme, že košickým divákom niečo dlhujeme, doma sme mali vyhrať zápasy so Slovanom aj Zvolenom a hneď by to bolo iné. V Steel Aréne jednoducho musíme vyhrávať, to je naša povinnosť. A aj v tabuľke musíme ísť vyššie, to jednoducho ku Košiciam patrí," vraví Miro, ktorý si želá posun zo štvrtého miesta vyššie.

Na to, aby si oceliari vylepšili bodové konto a tabuľkovú pozíciu však potrebujú aj víťazstvá z ľadu súperov. A najbližšie dve kolá odohrajú vonku v piatok vo Zvolene, v nedeľu v Trenčíne. Doma sa Košičania predstavia až v utorok 31. októbra v súboji s Liptovským Mikulášom. Bude aj vtedy aktuálna šnúra bez prehry?

"Bolo by pekné natiahnuť ju. Vyhrať sa dá všade, aj vo Zvolene a v Trenčíne. Ale body vám nik len tak nedaruje. Takže sa môže pokojne stať, že o ne prídete doma s Liptákmi a vyhráte na Slovane."

Zvolen vyhral v Košiciach futbalovým výsledkom 1:0. A tak budú mať zverenci trénera Šterbáka zajtra možnosť vrátiť požičané. "Dúfam, že už budeme strieľať góly. Lebo nedať doma ani jeden, to je hanba. Vo Zvolene chceme vyhrať, teraz na iné nemyslím, ideme od zápasu k zápasu."

V tíme došlo k zmenám aj počas rozbehnutej sezóny. Prišli doň Kontšek, Lipovský a najnovšie Jendek. Odišli Petrík, Hvila, Topoli. A nemusia to byť posledné rošády... "Hráči musia rátať s tým, že nik z nás nemá permanentku na celú sezónu. Lebo dnes ste tu a zajtra celkom inde. Ktokoľvek môže byť vymenený, predaný," uvedomuje najstarší hráč mužstva. Hoci v štatistikách vyčnieva, ani on nemá pocit, že je ako hráč nedotknuteľný.

"Aj ja často myslím na to, že ničím si nemôžem byť istý. Lebo jedna vec sú body a druhá spokojnosť trénerov, vedenia. Góly a prihrávku nie sú to, čo sa sleduje u obrancu, takže ani ja vlastne neviem na čom som."

Pravda, spomedzi bekov podáva najstabilnejšie výkony. Ani on sa síce nevyhol chybám, no je mimoriadne platný v ofenzíve. "Čo je paradoxné, ja sa necítim ako útočne ladený bek. Skôr naopak. Ale góly mi tam zatiaľ padali. Dokonca viac ako v minulých sezónach."

Aj preto je tretím najproduktívnejším obrancom súťaže. "Ja však tieto štatistiky nesledujem, mne nikdy nebrali. Mimo zápasov a tréningov s snažím hokejom nežiť. Skôr sa snažím vypnúť, venovať sa rodine. Nepátram po tom komu sa ako darí bodovo, tým som sa nikdy nezapodieval," dodal legionár, ktorý na Slovensku obliekal dresy Slovana a Popradu.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.