Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Niektorých prešovských hokejistov čaká súboj s rodákmi

Matúš Leskovjanský naznačil, že aj omladený káder Spišiakov bude ťažkým orieškom. (Autor: Róbert Andrejov)
Sportnet|Publikované 8. feb 2013 o 00:00

Slovensko je malé. A tobôž hokejové. Neraz sa hráči postavia proti „svojim“. To je tiež prípad niektorých borcov HC Prešov 07.

Slovensko je malé. A tobôž hokejové. Niet divu, že neraz sa hráči postavia proti „svojim“. To je tiež prípad niektorých borcov HC Prešov 07, ktorí predtým obliekali dres Spišskej Novej Vsi. Práve tieto dva celky si zmerajú sily v nastávajúcej sérii štvrťfinále play-off I. ligy, ktorá štartuje v nedeľu na Spiši. I táto skutočnosť pridáva súpereniu na zaujímavosti.

PREŠOV. Samozrejme, podstatné bude, kto si lepšie načasuje formu na rozhodujúcu fázu ročníka.

Hoci po základnej časti o čosi lepšie skončili susedia, nedá sa tvrdiť, že by boli čo len miernym favoritom.

Ťažko ale hovoriť i o tom, na koho strane sú výraznejšie papierové predpoklady, hoci skúsenosti hovoria v prospech Šarišanov.

Spišiaci majú zase v talóne dostatok elánu, mladíckej energie, ktorú nezničili ani ekonomické problémy a výpredaj kádra v záverečnej etape dlhodobej časti.

„Musíme sa zodpovedne pripraviť na tuhý odpor konkurenta, na nezlomnosť nádejných hráčov, ktorí budú chcieť zabojovať aj o svoju pozíciu v budúcnosti,“ poznamenal Matúš Leskovjanský.

Je jeden z tých, ktorí poznajú spišský hokej doslova dôverne, hoci v ostatnom čase pred príchodom do Prešova účinkoval v Poľsku.

Pošteklili sme ho, že či sa nebude báť ukázať sa v rodnom meste teraz, keď bojuje za farby iných. Pousmial sa a zavrtel hlavou. I

nak, do Prešova zamierili naposledy i ďalší, čo majú skúsenosti s hokejom na Spiši - Prokop a Lukáš Vartovník.

„Naposledy sme hrali spolu v Spišskej pred pár rokmi v extralige, teraz sme znovu v jednom tíme. Je to zaujímavé,“ uviedol Matúš, ktorý sa v zápase s Trebišovom zranil a doliečoval si poranený členok (výron).

„A či sa prípadne všetci traja dostaneme do rovnakej formácie? To je jedno, vo vyraďovačke i tak musíme ťahať všetci rovnako bez ohľadu na to, v ktorej päťke kto nastúpi,“ naznačil aktuálny plán útočník, ktorý si už vyskúšal, aké je to hrať proti rodákom, kamarátom.

„Väčšinu tímu tvoria mladíci a tak tam už nemám veľmi blízkeho kamaráta. Určite však na tribúne Lukáš i ja budeme mať niekoľko rodinných príslušníkov, známych, ktorí sa prídu pozrieť na kvalitný hokej. A koho budú povzbudzovať? To už bude na ich rozhodnutí, rodičia budú radi , ak ich synovia postúpia ďalej,“ prezradil hráč, ktorý sa po príchode do Prešova aklimatizoval a zapadol do partie.

Očakáva tuhý odpor

Pred duelmi o postup do semifinále Matúš Leskovjanský pociťuje také špeciálne šteklenie. Želal si aj on tohto súpera vo vyraďovačke?

„Mnohí si myslia, že keď sa tamojší káder dosť obmenil, zmenil a známi hráči poodchádzali, bude to pre nás ľahšie. Lenže netreba to vidieť tak, že to bude jednoduché. Mnohí Spišiaci budú nabudení i preto, že si prvý raz vyskúšajú play-off a očakávam ich tuhý odpor. Nebude to ľahké, ako sa možno niektorí domnievajú, lebo motivácia súpera bude na maximálnom stupni.“

Prešovčania začínajú v úvodných dvoch dueloch vonku. „Nazdávam sa, že to bude možno pre nás i výhoda, lebo v cudzom prostredí hráme lepšie, obozretnejšie a zodpovednejšie dozadu. Minimálne raz sa pokúsime vyhrať, ale nikde nie je napísané, že to nezvládneme aj v oboch dueloch vonku a doma sériu potom ukončíme. Každý deň voľna príde vhod, treba si ušetriť sily na ďalší priebeh vyraďovačky.“

Na Spiši bolo publikum vždy chtivé a temperamentné, lenže v ostatnom čase sa kulisa stenčila. Súvisí to i otrasmi v tomto klube. Lenže práve teraz sa to môže zmeniť a bude to teda aj súboj fanúšikov Prešova a Sp. N. Vsi.

„Sám som zvedavý, koľko ľudí príde u nich i u nás. Predpokladám totiž, že zápasy by mali byť naozaj hodnotné a zaujímavé. Treba sa nachystať na energické korčuľovanie rivala, no domnievam sa, že o všetkom sa i tak rozhodne v hlavách,“ narážal na hernú zrelosť i mentálnu vyspelosť faithovcov Spišiak v prešovskom drese M. Leskovjanský.

Súvisiace články