Štvrtok, 21. január, 2021Meniny má Vincent

Niektorí tvrdia, že už drží štátne žezlo, on naznačuje, že je to ešte predčasné

Sportnet|Publikované 5. sep 2002 o 22:00

Trenčín - Máme už nového trénera hokejistov Slovenska alebo nemáme? Možno otázka, ktorá nie je namieste, veď ešte oficiálne nikto nič neoznámil.

Napokon - na poslednom zasadnutí výkonného výboru SZĽH v Bratislave sa povedalo jasne, že v priebehu tohto mesiaca bude určený zodpovedný človek. Rovnako tam sa určilo, ako to uviedli už niektoré média, že vlastne budú dve funkcie štátny tréner (dostane na starosť áčko na vrcholných akciách, hlavne majstrovstvách sveta) a tréner reprezentácií (zodpovedný bude za iné podujatia, na šampionáte bude asistentom štátneho lodivoda). Kým v kuloároch sa povráva, že prv uvedený post by mal zastávať doterajší hlavný kouč Ján Filc, staronovou tvárou na striedačke už je vraj František Hossa (na snímke). Tak sa to aspoň objavilo v niektorých elektronických médiách aj v tlači. Aká je teda realita oslavuje už niekto narodenie dieťaťa, hoci ono si ešte hovie pod srdcom matky alebo kompetentní čosi taja a chcú ísť s tým von až v pondelok na budúci týždeň, ako sa to objavilo na verejnosti?

Keď sme chceli zablahoželať rodákovi zo Smižian k takejto forme darčeka k nastávajúcim 48. narodeninám (oslávi ich 13. septembra), F. Hossa sa zháčil a tváril sa udivene. "Ale nie, neviem, kto to posunul do televízie...Je pravda, že som sa rozprával s prezidentom zväzu Jurajom Širokým v utorok, ale on si pozýval všetkých kandidátov na debatu. Ďalšie rokovania budú až v pondelok a dovtedy hovoriť o mojom ustanovení do funkcie je minimálne predčasné," uviedol bývalý obranca Popradu a Trenčína, ktorý už v národiaku pôsobil dva razy. Najprv ako asistent Júliusa Šuplera (mal tiež zásluhu na prebojovaní sa Slovenska do A-kategórie MS) a potom asistoval aj Jánovi Šterbákovi (medzi iným aj na ZOH v Nagane). Okrem toho kormidloval i klubové celky Trenčín a Slovan.

J. Filc nám riekol, že okruh kandidátov na nového kormidelníka sa podstatne zúžil. Vypadli tí, ktorí majú klubové povinnosti a ich zamestnávatelia ich nechcú uvoľniť. "Neviem, koľkí majú prísť ešte na rokovania so šéfom zväzu, ale všetko nasvedčuje tomu, že sme zostali iba dvaja Peter Ihnačák a ja." Takže ďalší adepti J. Šupler, D. Gregor, E. Bokroš, Ľ. Pokovič podľa všetkého už z nominácie vypadli. Isté je, že Hossa je horúcim favoritom na prevzatie žezla, veď sa vraví, že bez vetra sa ani malý lístoček nepohne. Nikto mu teda ani slovkom nenaznačil, že všetko je vlastne hotové a pôjde už len o formalitu? "Nie. Po výberovom konaní som mal dialóg najprv s pánom Filcom a naposledy som si objasňoval stanoviská s prezidentom zväzu." Možno sú však mocné indície, že ruka je v rukáve. Ktovie, nechajme sa prekvapiť a nevylučujeme, že naozaj je už F. Hossa pevne zakvačený v tomto kresle, len sa asi čaká na nejaký detail. A ktovie, možno sa situácia ešte zmení.

Inak, tento skúsený tréner nám už pred časom riekol, že ak by sa stal koučom Slovenska, musel by sa vzdať roly skauta, ktorú vykonáva pre Ottawu Senators. Pred časom požiadal vedenie zámorského klubu NHL o odklad podpísania nového kontraktu. "Keby som bol zmluvne viazaný so SZĽH, skauta už robiť nemôžem. Predvčerom som bol v kontakte s Ottawou a požiadal som jej činovníkov, aby mali trpezlivosť ešte do pondelka."

Jeden z top adeptov na pozíciu trénera Slovenska je v súčasnosti aj športovým riaditeľom v Dukle Trenčín. "To je čestná funkcia, dobrovoľná, nie profesionálna, som členom predstavenstva. Keby som sa dostal k reprezentácii, nebolo by to podľa problémom, tieto pozície sa neprekrývajú." Ešte nás zaujímal Hossov názor na rozdelenie kompetencií medzi Filcom (?) a ním (?). "Tak to je, ako spomínate. Bližšie špecifiká spolupráce si určíme s Jánom Filcom pri konečnej dohode." Ak si pozorne prečítate poslednú vetu, možno vás trochu prekvapí vzhľadom na uvedené v predošlých pasážach materiálu. Preriekol sa F. Hossa alebo presne vedel, čo hovorí..?

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.