Pondelok, 25. január, 2021Meniny má Gejza

Niekoľko zhod náhod sa postaralo o to, že "oslobodzujúci" odkop pokazil Lazúrovi narodeniny

Sportnet|Publikované 24. nov 2002 o 23:00

Michalovce - V týždni pred zápasom s Trenčínom sme avizovali aké smutné oslavy sú v tábore tigrov v novembri. Až siedmi tigri sa narodili v tomto

mesiaci - 2. 11. 1969 Obšitník (15. kolo: Slovan - 1. FC 7:2), 9. 11. 1977 Beličák (16. kolo: 1. FC - Ružomberok 0:1), 13. 11. 1969 Mydliar, 13. 11. 1979 Beňo, 14. 11. 1979 Školník (17. kolo: Púchov - 1. FC 1:0). V sobotu oslavoval 25 rokov Roman Lazúr a dva dni pred ním 19 rokov Blažej Vaščák. Ani oni nemali dôvod na veľké oslavy. R. Lazúr vychádzal zo šatne takmer posledný. Ešte mu tréner Daňko podal ruku a zaželal všetko dobré k narodeninám, no samotný hráč akoby to ani nevnímal, v hlave mu stále vírili myšlienky na zbabraný zápas.

"Nedal som si krásny darček, ako som si želal - víťazstvo a body. Patričnou mierou som sa navyše pričinil k strate bodov," povedal po zápase smutným hlasom nešťastný R. Lazúr. Čo z toho, že celý zápas patril medzi najlepších hráčov 1. FC, na ťažkom teréne sa dobre pohyboval, no prišla 76. min. a na svoj "oslobodzujúci" odkop z jedného rohu šestnástky na druhý by čo najrýchlejšie zabudol. "Bolo tam veľké bahno. Chcel som loptu krížne odkopnúť, vôbec som ju dobre netrafil. Navyše loptu stiahol vietor k Fabušovi, ten ju prihrá Hankovi a Hanko ju k tomu všetkému ešte tak trafí... Mám už takú smolu - jedna chyba za zápas a padne po nej gól. Jednoducho nemáme šťastie," ťažko hľadal slová košický stredopoliar, ktorý sa na rozbahnenej ploche dobre pohyboval, akoby mu blato vyhovovalo. "Hralo sa mi celkom dobre. Terén bol síce dosť ťažký, no vzhľadom na to, akú mám hmotnosť, tak sa mi na ňom ľahko pohybovalo. Vyhovoval mi." Na pravej strane zálohy si však pretrpel svoje. Viackrát sa stal terčom nevyberavých zákrokov hosťujúcich hráčov. "Strašne som dokopaný, nohy ma veľmi bolia. Ešte i ruku mám trocha domliaždenú. Teraz máme trocha voľna a cez týždeň sa musím dať dokopy," ukázal nám dlaň, na ktorej zrejme pribudne modrina futbalista z Vranova, na ktorého sa bola pozrieť i rodinka. "Teraz cestujem domov. Čakajú ma doma oslavy, no budú trocha smutnejšie. Celá rodina žije futbalom, a keď nevyjde sobota ako má, tak taká je i nálada..."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.