Štvrtok, 25. február, 2021Meniny má Frederik, Frederika

Niekoľko smoliarskych loptičiek obralo Geológ o víťazstvo

Sportnet|Publikované 30. okt 2002 o 00:00

Rožňava - Vo 4. extraligovom hostilo mužstvo Geológu Rožňava na svojich stoloch celok ŠKST Bratislava. Súper, ktorý skončil vlani druhý za Račou,

pricestoval už bez svojho najlepšieho hráča Ľubomíra Pišteja, obliekajúceho v tejto sezóne dres účastníka najvyššej belgickej ligy. Aj preto si Rožňavčania v sobotu predpoludním verili a mali zálusk na prvé víťazstvo v tomto ročníku. Niekoľko smoliarskych loptičiek a viac šťastia na raketách hostí však znamenalo výhru hostí.

Geológ ROŽŇAVA - ŠKST BRATISLAVA 3:7 (18:24)

Body: Bannikov 1, Ondis 1, Marton 1, Kováč 0 resp. Jaslovský 2,5, Kokeš a Óváry po 1,5, Debnár 0,5

Začiatok duelu domácim nevyšiel, keď tón stretnutia udali úvodné štvorhry. Najmä skúsený pár Kováč-Ondis proti Jaslovskému s Óvárym stratil cenný bod, pričom už Rožňavčania viedli 2:0. Ďalšie tri však prehrali, keď ten štvrtý v poradí bol dramatický a skončil v prospech hostí 14:12. Aj Bannikov s Martonom viedli proti dvojici Kokeš-Debnár 2:1, ale záver patril Bratislavčanom. Hráči Geológu sa však nevzdali. Po výhre Bannikova nad Debnárom (3:0) a Ondisa nad Óvárym (3:1) stav zápasu vyrovnali. Tretí bod hostí pridal najlepší hráč hostí Kokeš, ktorý zdolal Martona (3:1). Potom prišla na rad dráma. Domáci Kováč bojoval proti Jaslovskému, ale chýbal mu povestný kúsok šťastia, keď v druhom sete sa zrodil neuveriteľný výsledok 23:25 v prospech hráča ŠKST. Jaslovský sa dostal do hernej pohody, vyhral i tretí set, čím i zápas a pridal štvrtý bod Bratislavčanov. Dobrú pohodu potvrdil i súboji s Ondisom a v tesnom stretnutí vyhral 3:2. Keďže predtým podľahol s zápase jednotiek Bannikov Kokešovi o víťazovi bolo rozhodnuté. Konečný stav stretnutia upravil Marton, ktorý zdolal Debnára 3:2. V závere si ešte Óváry poradil s Kováčom 3:1, keď už vlastne o nič nešlo.

Všetkých desať duelov prinieslo vynikajúci stolný tenis. "Škoda oboch štvorhier. Spokojný som s výkonmi Ondisa a Martona. Trochu ma sklamal skúsený Kováč, lebo hráč jeho kvalít sa nemôže psychicky zlomiť v jednom sete, aj keď bol veľmi dlhý. Bannikov získal očakávaný bod, ale ešte nie je zďaleka v tej forme, v akej hrával vlani. Kokeš, s ktorým prehral však patrí k špičke. Teraz už myslíme na kľúčové a dôležité zápasy v Malackách s béčkom, s Ružomberkom a v Martine," povedal vedúci mužstva TJ Geológ Rožňava Zoltán Gallo.