Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Niekedy je siedma priečka cennejšia než piata, záleží na uhle pohľadu a okolnostiach

Sportnet|Publikované 14. okt 2003 o 22:00

Košice Hoci druhá zástupkyňa Veterinary BC Košice na uplynulých majstrovstvách sveta vo fitnes v španielskej Santa Susanna Katarína Verbovská (na

snímke vpravo) nebola taká úspešná ako Natália Lenártová (vľavo), predsa sa aj ona pričinila svojím siedmym miestom o ťaženie slovenskej výpravy. Študentka posledného ročníka Univerzity veterinárskeho lekárstva v zápoleniach body fitnes podstúpila druhú vrcholnú akciu v tomto roku. V Izmire na európskom šampionáte bola síce piata, ale tam sa ani zďaleka nezišla taká konkurencia ako na MS.

"Poškuľujem stále po najvyšších priečkach. Pripravujem sa tvrdo, aby som bola čo najlepšia, ale nie vždy to vyjde. Nie som ale sklamaná z tohto umiestnenia, skôr spokojná, pretože kvalita súťaže bola naozaj vynikajúca." V kategórii, v ktorej štartovala východniarka, sa prezentovalo vyše 30 dievčat, čo bolo viac než v súťaži klasických fitnesiek. Najprv bola eliminácia, po ktorej zostalo 15 najlepších dievčat (prvé kolo v bolo v čiernych plavkách, druhé kolo sa uskutočnilo vo farebných plavkách). "Z tejto pätnástky mohla vyhrať hociktorá súťažiaca." V sobotu sa pre väčšinu účastníčok skončilo dianie, v nedeľu bolo na programe finále, v ktorom nastúpilo na pódium päť adeptiek na medaily. "Prišla som síce pripravená vystúpiť, ale nenašla som svoje meno v zozname pätice." Podľa Katky v Izmire nebola ani zďaleka taká nabitá štartovná listina čo do kvantity i kvality. Viaceré Európanky ME vynechali, aby sa sústredili iba na MS. "Poľka Borecká, ktorá vyhrala teraz, neštartovala v Izmire. Druhá Litovčanka sa predstavila na oboch podujatiach, pričom v Turecku dominovala, tretia Češka Benešová získala bronz teraz i predtým."

Stále je témou debát trend, aký uprednostňujú rozhodcovia. "Ešte stále sa len hľadá to, čo má dominovať na scéne. Aj vo finále niektoré boli niektoré svalnatejšie, iné chudšie. Ťažko určiť, čo vlastne zavážilo. Rozhodcovia v tom majú zmätok, neboli jednotní." Mimochodom, Verbovská nevidela finálovú súťaž, lebo išla vedno s Lenártovou na dopingovú kontrolu, takže vlastne nemohla posúdiť, či sa jej tipy zhodli s konečným poradím. "Mne sa viac pozdáva elegancia, nežnosť, to, čo zodpovedá mojej postave. Ťažko naberám svalovú hmotu." Pred časom Košičana príliš schudla, na čo trošku aj doplatila, pred Španielskom sa ale vyšplhala na súťažnú hmotnosť 50 kilogramov. Pre túto fitnesku to bola tretia prestížna akcia (na MS debutovala), pričom priznala, že ňou nelomcovala tréma. "Skôr vzrušenie z očakávania, netrpezlivosť." V jej kategórii vystupovala aj Martina Tarková, pričom obe Slovenky sa povzbudzovali. "Aj Martina boka dobre pripravená, pomáhali sme si a držali palce navzájom."

Na margo budúcnosti, či nepresedlá na klasický fitnes, táto pretekárka riekla, že v jej kategórii je Malachovská, majsterka sveta, na ktorú ešte nemá, aby ju dobehla v zostave. "Musím sa viac zamerať na gymnastické prvky. Keby ale Silvia už prípadne nesúťažila, tak by tom to azda skúsila. S mojou postavou by som sa pri vycibrení zostavy možno dostala do finále," pripomenula sympatická dievčina, ktorá po pretekoch v Košiciach uplynulý víkend sa ešte v novembri hotuje do Opavy. "Psychicky už lepšie znášam tvrdú prípravu a diéty, hoci telo sa stále bráni, keď mu chýba to, čo má dostať. Akonáhle sa ale rozbehnú súťaže, už je to lepšie, lebo iba trénovať nie je žiadna slasť."

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.