Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Nicholson fandil Agassimu, ceny jahôd so šľahačkou stúpajú

TASR|7. júl 2001 o 13:04

Londýn 7. júla (TASR) - Na tenisovom grandslame vo Wimbledone sa v piatok objavil aj známy americký herec Jack Nicholson, ktorý do Londýna pricestoval z odovzdávania cien na Moskovskom filmovom festivale.

Nicholson strávil deň prechádzkou so svojou priateľkou Larou Flynn Boyleovou a nákupmi suvenírov, potom sa na centrálnom kurte zúčastnil ako divák na zápase Austrálčana Patricka Raftera proti Nicholsonovmu krajanovi Andremu Agassimu. Po víťazstve si Rafter vybojoval po roku opäť účasť vo finále Wimbledonu.

X X X

Tenisoví fanúšikovia, ktorí prišli na piatkový mužský semifinálový duel, vyjadrili svoje symptatie protestujúcim technickým pracovníkom, zabezpečujúcim upratovanie kurtov, ktorí sa sťažujú na nízke finančné ohodnotenie svojej práce.

Priaznivci "bieleho športu" argumentovali faktom, že kým ceny jahôd so šľahačkou stúpajú na turnaji neúmernou rýchlosťou, platy upratovačov sa znížili zo šesť libier na hodinu na štyri libry. "Chceme tu zanechať odkaz, že štyri libry platu na hodinu na turnaji takéhoto rangu sú málo," povedal predstaviteľ Únie technických pracovníkov Geoff Martin. "Chceme, aby o tom vedeli aj ľudia prichádzajúci na tenis. Nechceme nikoho rušiť a otravovať, ale ľudia pracujúci na turnaji sú nedostatočne ocenení," povedal ďalej Martin.

dw mi

Súvisiace články