Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

NHL:Višňovský poškuľuje po nováčikovskom úspechu Šťastného z roku 1981

TASR|10. mar 2001 o 10:54

Los Angeles 10. marca (TASR) - Slovenský hokejový reprezentant a jeden z objavov tohtoročnej sezóny NHL Ľubomír Višňovský je podľa zámorských médií zaslúžene jedným z kandidátov na Calder Memorial Trophy určenej pre najlepšieho nováčika. V prípade, že 24-ročný obranca Los Angeles Kings toto ocenenie získa, stane sa po Petrovi Šťastnom druhým Slovákom s prestížnou trofejou. Legendárny slovenský útočník získal Calder Trophy v roku 1981 ešte v drese Quebecu Nordiques.

"Psychicky je veľmi silný a pre naše mužstvo je veľkým prínosom. V jednom zo stretnutí dostal silného koňara. Zatiaľ, čo by väčšina hráčov predčasne ukončila zápas, on odbehol do šatne pod sprchy a za chvíľu sa vrátil s úsmevom na tvári," povedal na adresu slovenského obrancu tréner kráľov Andy Murray.

Bývalý zadák Slovana Bratislava zaznamenal v 67 zápasoch 7 gólov, 28 asistencií a je siedmym najproduktívnejším slovenským legionárom v tejto sezóne. Po odchode kapitána Roba Blaka do Colorada sa ešte zvýšila jeho dôležitosť pre tím, v ktorom je po Mathieu Schneiderovi druhým najproduktívnejším obrancom.

Súvisiace články