Utorok, 27. júla, 2021Meniny má Božena

NHL:Toronto si zopakovalo v úvode série vlaňajšie víťazstvo, Hossa sa nepresadil

TASR|14. apr 2001 o 09:39

Ottawa 14. apríla (TASR)- V noci z piatka na sobotu sa v zámorskej hokejovej NHL odohral posledný z ôsmich otváracích stretnutí prvého kola play off. Slovensko v ňom malo zastúpenie v osobe Mariána Hossu, no ani jemu a ani jeho tímu úvodný zápas nevyšiel a Toronto si odnieslo z ottawského ľadu cennú výhru 1:0 po predĺžení.

Prvý zápas série Ottawy s Torontom sa lepšie vydaril hosťujúcim javorovým listom, keď o ich neľahko vybojovanom víťazstve rozhodol až v predĺžení v 71. min tvrdou strelou švédsky kanonier Mats Sundin. Toronto tak zopakovalo vlaňajšie víťazstvo z otváracieho zápasu série, ktorú nakoniec vyhralo 4:2. Domáci senátori, ktorým chýbali pre zranenia Radek Bonk, Magnus Arvedson a Chris Phillips, nenašli recept na gólmana Curtisa Josepha, ktorý kryl všetkých 36 striel. Hostia si hneď od úvodu zabezpečili tvrdou hrou patričný rešpekt, keď v prvej tretine postupne tvrdo atakoval Berg Zamunera, "zlý muž" Tie Domi nováčika Martina Havláta a dôraz Toronta vyvrcholil agresívnym nájazdom McCabea do brankára Lalima. "Dnes bolo všetkých dvadsať chlapcov pripravených súpera prevalcovať," povedal Domi. Ottawa však nedokázala využiť ani jednu zo šiestich presiloviek, a preto o osude prvého stretnutia rozhodol center hostí Mats Sundin: "Zápas bol pre obe mužstvá veľmi náročný, najmä keď sa ešte išlo do predĺženia." Jediné slovenský zastúpenie v tejto sérii reprezentoval ottawský Marián Hossa, no ani on sa v zápase nepresadil a ani jedna z dvoch striel, ktoré vyslal na gólmana Josepha, si cestu do siete nenašla.

OTTAWA - TORONTO 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Prvý zápas série Ottawy s Torontom sa lepšie vydaril hosťujúcim javorovým listom, keď o ich neľahko vybojovanom víťazstve rozhodol až v predĺžení v 71. min tvrdou strelou švédsky kanonier Mats Sundin. Toronto tak zopakovalo vlaňajšie víťazstvo z otváracieho zápasu série, ktorú nakoniec vyhralo 4:2. Domáci senátori, ktorým chýbali pre zranenia Radek Bonk, Magnus Arvedson a Chris Phillips, nenašli recept na gólmana Josepha, ktorý kryl všetkých 36 striel. Hostia si hneď od úvodu zabezpečili tvrdou hrou patričný rešpekt, keď v prvej tretine postupne tvrdo atakoval Berg Zamunera, "zlý muž" Tie Domi nováčika Martina Havláta a dôraz Toronta vyvrcholil agresívnym nájazdom McCabea do brankára Lalima. "Dnes bolo všetkých dvadsať chlapcov pripravených súpera prevalcovať," povedal Domi. Ottawa však nedokázala využiť ani jednu zo šiestich presiloviek, a preto o osude prvého stretnutia rozhodol center hostí Mats Sundin: "Zápas bol pre obe mužstvá veľmi náročný, najmä keď sa ešte išlo do predĺženia." Jediné slovenský zastúpenie v tejto sérii reprezentoval ottawský Marián Hossa, no ani on sa v zápase nepresadil a ani jedna z dvoch striel, ktoré vyslal na gólmana Josepha, si cestu do siete nenašla.

Gól: 71. Sundin (Thomas). Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 36:27. Brankári: Lalime - Joseph. Rozhodcovia: Marouelli, Warren - 18.500 divákov.

Toronto vedie na zápasy 1:0.