Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

NHLPA ostáva jednotná v otázke platového stropu

TASR|3. nov 2004 o 12:36

Toronto 3. novembra (TASR) - Aj po štvorhodinovom utorňajšom zasadnutí ostáva Hráčska asociácia NHL (NHLPA) jednotná v otázke odmietnutia platového stropu.

Sedemdesiatštyri hráčov zo všetkých klubov zámorskej ligy sa v utorok stretlo v letištnom hoteli v Toronte, aby sa dohodli na ďalšom postupe v rokovaniach s vedením NHL. "V našej asociácii sme jednotní, neexistuje žiadna trhlina," vyhlásil po stretnutí šéf NHLPA Bob Goodenow. "Sme jednotnejší ako sme boli deň predtým," potvrdila hviezda St. Louis Chris Pronger.

"Ak chcú v lige presadiť platové obmedzenie, budeme proti tomu bojovať. Nezáleží na tom, ako dlho to potrvá," dodal člen výkonného výboru hráčov a center Colorada Vincent Damphousse. "V decembri budem mať 37 a možno práve kvôli tomuto si už nezahrám."

Stretnutia sa zúčastnil i Pierre Dagenais z Montrealu, ktorý nedávno vyhlásil, že v podstate nie je proti prijatiu platového stropu. "Reprodukoval som im, čo som povedal pred týždňom, ale bolo dobré sem prísť a dozvedieť sa viac o probléme," povedal Dagenais, no odmietol odpovedať na otázku novinárov, či by naďalej súhlasil so zavedením platového obmedzenia. "Teraz viem, že únia sa nesnaží vybojovať výhodnú zmluvu iba pre najbohatších hráčov, ale pre všetkých hokejistov."

Na stretnutie hráčov reagovali aj predstavitelia NHL. "Verejné vyhlásenie zo stretnutia v Toronte nás neprekvapilo," skonštatoval viceprezident NHL Bill Daly. "Nečakali sme nič iné ako to, čo sme počuli."

Nepriateľom číslo jedna je pre hokejistov naďalej komisár súťaže Gary Bettman. "Podľa mňa existuje mnoho vynikajúcich majiteľov klubov, ale ich vodcom je šialenec, ktorý ich vedie zlou cestou," skonštatoval gólman Philadelphie Robert Esche.

Bettman zatiaľ zotrváva na požiadavke stanovenia hornej hranice nákladov, z ktorej nemieni ustúpiť. "Nezáleží na tom, či vynecháme polovicu sezóny, tri štvrtiny alebo nebudeme hrať vôbec. Chceme dosiahnuť dobrú dohodu, v ktorej jasne pomenujeme problémy a na jej základe sa dokážeme pohnúť vpred," vyhlásil Bettman. "Keď takú dohodu dosiahneme a podpíšeme, obe strany ju ratifikujú. Ak potom ostane nejaký čas, odohráme sezónu."

Súvisiace články